Güzellik

Vücut Nemlendiricisini Nasıl Seçmelisiniz?

Vücut Nemlendiricisini Nasıl Seçmelisiniz?

Vücudumuzun da bedenimizin de nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Nasıl ki yüzümüzü ve ellerimizi koruyoruz bedenimizi de korumamız gerekir. Güneş ışığı, kirli havaya karşı, yaz ve kış için cildimizi cilt tipimize göre nemlendirici seçmeliyiz. İşte size doğru nemlendirici seçmenin yollarını anlatıyoruz, ürününüzü buna göre seçebilirsiniz.

Cilt tipinizi bilin, cilt tipinizi bilerek doğru ürün seçin. Eğer cildiniz pul pul ve kaşınıyorsanız o zaman cildiniz kuru demektir. Ürününüzü kuru ciltler için seçebilirsiniz.

Kuru cilt Nemlendiricisi, yağ bazlı nemlendiriciye ihtiyacınız vardır.üzüm yağı, zeytin yağı ve lanolin yağı kuru ciltleri nemlendirmek için en uygun ürünlerdir.

Yağlı ciltler için nemlendirici, nemli ciltler daha genç kalır, yaşlanma çabuk olmaz. Yağlı ciltlerin nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı düşünülebilir, ama öyle değil yağlı cildin de nemlendiriciye ihtiyacı vardır.

Yağsız su bazlı nemlendirici seçin, laktik asit ve hidroksi asit içeren ürünler seçmelisiniz. Gliserin ve pantenol yağlı ciltler için önerilebilir.

Hassas ciltler için nemlendirici, bu ciltler için ürün kullanmak biraz zor. Çünkü en ufak bir yanlış üründe tahriş ve kızarıklık olabiliyor. Kaşıntı, yanma ve batma hassas ciltlerde görülen sorunlardır. Doğal ve organik nemlendiriciler kullanın.

beskskincare2

Yaz için nemlendirici seçimi, yazın kıyafetlerde rahat seçimden dolayı güneş ışınlarına ve kirli havaya maruz kalınır. Vücudu kirlerden korumak için güneş faktörü yüksek ürünler seçerek cildinizi koruyabilirsiniz. Nemlendiriciyi seçerken yağsız ve hafif olmasına dikkat edin. Cildinizi parlak tutar.

Kış nemlendirici seçerken, kış cildimizi kurutur, soğuk ve rüzgar cildi yıpratır ve kurutur. Gliserin kış ayları için iyi bir nemlendiricidir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı