Güzellik

Üzüm Çekirdeği Yağının Güzelliğe Etkileri

Üzüm Çekirdeği Yağının Güzelliğe Etkileri

Üzüm çekirdeği yağı soğuk preslenme sonrasından üzüm çekirdeğinden elde edilir. Dünya çapında günlük ve mutfaklarda kullanılmaya başlandı. İçerisinde vitaminler, mineraller, proteinler, lipidler. karbonhidratlar ve antioksidanlar içerir.  İçerisinde Bakır, Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum, Demir ve Selenyum gibi vitaminler bulunur. İçinde 50 kat fazla E vitamini vardır.

58563344254f70dd9db46b

üzüm yağı masajı

 

Çoklu doymamış yağ asitleri bulunur. Kozmetik yağı olarak kullanılır. Cildi besler, nemlendirir ve pürüzsüz yapar. Üzüm çekirdeğinin yağı cilt tarafından kolayca emilir. El kremi, vücut kremi, dudak kremi olarak bir çok kozmetik ürünlerinde bulunur. Cildi nemlendirerek elastikiyetin korunmasına yardımcı olur. Masaj yağı olarak kullanılır. Yorgun ve ağrıyan vücudu rahatlamaya sağlar.

üzüm çekirdeği

Diş çürümelerini önler, anti-mikrobiyal aktivite sahiptir. Üzüm çekirdeği yağı akne, dermatit, güneş yanığı, yaşlılık lekeleri, diyabet, tansiyon, romatoid artrit, katarakt , çatlakları ve kırışıklıkları tedavi etmede yardımcı olur.

masszazs3sw

Üzüm çekirdeği yağı zeytin, mısır yağı ve susam yağı gibi kızartmalarda güvenli kullanılır. Salata sosları ve mayonezde kullanılır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı