Güzellik

Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Ten Renginize Göre Ruj Seçimi

Aslında ruj seçmek çok önemli, hatta bilimsel bir yolu olmalıdır. Ruj seçmenin bir çok kuralları vardır, ten renginize göre seçeceğiniz ruj size ayrı bir güzellik katacaktır. Her ruj rengi her cilde uygun olmaz, gündüz ayrı ruj kullanmalı gece farklı tonlar kullanmalısınız bunu yanında kıyafetiniz saçınız rujunuzla bir bütün oluşturmalıdır. Ruju seçerken önemli bir ayrıntı da bileğimizin iç tarafına sürerek seçmelisiniz. Çünkü yüz rengimize en uygun yer bileğinizin iç tarafıdır. Aynı zamanda kapatıcı ve föndoten seçerken de aynı kural geçerlidir.how-select-right-loreal-lipstick

 

Şimdi ten rengine göre nasıl ruj seçmelisiniz buradan öğrenebilirsiniz.

1-Donuk cilt

Eğer bilek damarlarınızın üzerine ruju sürerek deneyin yeşil iz kapanıyor mu kapanmıyor mu kapatan ruju tercih etmelisiniz.

oriflame-tricolor-5

2-Sıcak cilt tonu

Pembe, mor, çilek, mürdüm tonları size uygun ruj seçimleridir.

Girl with delicate flowers in hair and fashion fuchsia nail

3-Gündüz ruj seçimi

Gündüz daha hafif renkler seçerken gece bir kat daha koyu renkleri tercih etmelisiniz. Gündüz ruj rengini seçerken dikkat etmeniz gereken bileğinizin iç tarafına ruj rengi sürün teninizden iki ya da üç adım koyu olmalıdır. Niye bilekte deniyoruz yüz rengimize en uygun yer olduğu için.

face-of-a-girl-with-makeup-and-manicure-33

4-Dudak şekline göre ruj seçimi

Derinizin farklı tonlarına göre ruj seçebilirsiniz ancak dudak şekli de çok önemlidir. Koyu renk ruj açık tenlilerde dudakları küçük gösterirken, açık renk rujlar dudakları büyük  göstermektedir. Dudaklarınızı büyük ya da küçük göstermek size kalmış bir tercihtir.

5-Koyu ten rengi

Koyu ve esmer tenlilerde portakal renkleri güzel görünmez bunu kabul etmek gerekir, ancak koyu cilt için yakut ve şarap renkleri, bakırlar ve bronzlar tercih edilmelidir.

Layer-Lipstick select-perfect-lipstic

6-Zeytin tenli cilt

Çok açık renkler soluk kalır, kırmızılar, kırmızının tonları, fuşyalar, kahverengiler tercih edilebilir.

landscape_nrm_1423008222-elle_lipstickindex lips

7-Orta cilt

Her renk uygun olur, özellikle pembeler, kızılcık tonları, şeftali, kırmızı ve tonları hemen hemen her ruj rengi size uygun şanslısınız.

Kırmızı elbise giydiğinizde kırmızı ruj kullanmayın, her zaman kıyafetinizin bir iki ton koyu rengi veya açık rengini tercih edin.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı