Moda

Sonbahar Kıyafet Renk Kombinasyonları

Sonbahar renk kombinasyonları,  mağazalarda, çarşıda ve pazarda yerini alırken sizlerde yavaş yavaş dolablarınızdan sonbahar kıyafetlerini çıkartarak gözden geçiriyorsunuzdur, eksik ve tamamlayıcı modeller neler olabilir diye, çanta, ayakkabı şapka veya fular eksiğiniz tamamlamak için planları çoktan yapmışsınızdır.

Sonbaharın doğadaki renk güzellikleri adeta insanı sarhoş ediyor, özellikle de henüz yaz havasından kurtulmamışsanız kıyafetlerinizde yazın renk trendlerini güz renkleri ile birlikte kombinleyebilirsiniz. Serin havaların gelmesi güneşin azalması ile birlikte yaprakların renk cümbüşüne göz alıcı renklerine ister istemez bizi etkisi altına almasına izin veriyoruz.

Kahverengiler, bordolar, turuncular, soğan kabuğu, bejler, maviler, pas renkleri, yeşiller ve ultra violet bir de beyaz ile eşleşirse mükemmel bir uyum yakalamış olacaksınız.

Güz renkleri havayı o kadar güzelleştiriyor ki insanın bütün doğal renkleri üzerinde taşıyası geliyor, ağaçların muhteşem renk tonları heyecanı ve sakinliği sembolize ederken, soğuk renklerin korkusuz gölgelerin, canlı yeşillerin, diriliğin, dinginliğin ve tazeliğin aynı zamanda yeni duyguların uyanışını sembolize eder gibi zeka pırıltıları gösteriyor.

Kırmızının al benisi cesareti, cüretkarlığı, bordonun şarabın, vişnenin tonları kuralların yıkılmasına meydan okur gibi toprağın ve çimlerin üzerinde yaprakların ahenkli düşüşü gökyüzünün mavili canlılığı insana güç ve enerji vererek sizi başka dünyalara taşıyor.

Canlandırıcı zeytin yeşilleri, tutkulu ateş kırmızısı etrafında dolaşırken ruhsal aydınlatıcı mavilerin armonisi yaratıcı aşkın renklerini hislerini çağrıştırırken zihinleri de sarhoş ediyor, göz kamaştırıcı kontrast renklerin sizi de etkilemesine izin vererek güz renk kombinasyonlarından sizde yararlanın.

Güz renk kombinasyonları

-Yeşil

Doğada her tonu muhteşem, zeytin yeşili, çayır, yosun, yaprak yeşili, gri, mor, kahverengi veya lacivert ile uyum oluşturabilirsiniz.

-Lacivert veya ultra violet

Beyaz, bordo, mor, yeşil ile mükemmel kombinasyon yapabilirsiniz.

-Bej veya fildişi

Klasik, sakin ve huzurlu bir renk, özellikle koyu tenlilerde mükemmel bir uyum sağlarken, saç renginizi ve ruj uyumuna dikkat etmelisiniz, zeytin yeşili, mavi ve kahverengin tonları ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

-Kahverengi

Her bayanın dolabında mutlaka bulunması gereken tonlardan biridir, soğuk veya sıcak renkler ile eleştirebilirsiniz, özellikle tarçın ve bordo, fildişi renkleri ile kombinasyon yapabilirsiniz.

-Bordo veya şarap rengi veya vişne

Hangisini söylerseniz söyleyin öyle göz alıcı güzelliği varki adına ne konursa yakışır, hatta tarlalarda gelincik çiçeği veya haş haş çiçeğinin tonları sonbahar yapraklarının renk tonlarından doğaya öyle güzel yakışıyor ki insan adeta büyüleniyor.

-Kırmızı

Tutkunun ve cesaretin rengi, sade kullanabileceğiniz gibi pembe renk ile birlikte akşam gideceğiniz ortamlar için uyumlu bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

-Mor

Soğuk renkler ile o kadar uyum sağlıyor ki, ancak nötr renklerle de uyumu yakalayabilirsiniz.

-Oranj veya portakal renkler

Sonbaharın olmazsa olmaz ve tamamlayıcı renklerinden biri olarak mor, yeşil veya siyah ile birlikte eşleştirebilirsiniz.

-Gri

Sonbahar renklerinin içinde olması gerekli bir renk olarak, mor, yeşil beyaz ve siyah ile birlikte mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

-Beyaz

Sonbahar renklerinin içinde olmazsa olmaz renklerde tüm renkler ile uyum sağlarken sıcak tonlarda yeşil ve mavinin tonları ile birlikte şık bir trend oluşturacaktır.

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı