Sağlık

Soğuk Su ile Kilo Verin

Soğuk Su ile Kilo Verin

Buz gibi soğuk su içerek kilo verebilirsiniz. “Su içsem yarıyor” cümlesi kilolu insanların bahanesi olmaktan çıktı. Buz gibi soğuk 5-6 bardak su içerek gün içerisinde 10 kaloriyi oturduğunuz yerden kımıldamadan çabucak yakabilirsiniz. Ayrıca soğuk çay ve kahve de zayıflamaya giden yolda size yardımcı olabilir.

‘Metabolizmam hızlı çalışmıyor bu nedenle kilo alıyorum’ bahanesi altına sığınmayın! Vücudun ne kadar çok hızlı kalori yaktığı tek bir faktöre bağlı değil birçok faktöre bağlı. Bazı insanların metabolizması yavaş çalışırken bazılarının ise doğuştan hızlı çalışır. Erkeklerin metabolizması otururken bile kadınlardan daha hızlı çalışır dolayısıyla dinlenirken bile kadınlardan çok kalori yakar. Bütün bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış açıklamalardır. Fakat metabolizmayı hızlandırmak da yine biz insanların elinde.

 

İşte uzmanlarımızın derlediği, sizi fazla kilolarınızdan arındıracak öneriler:

Kesinlikle egzersiz yapın
Ezersiz hareketleri  büyük kaslar oluşmasına yardımcı olmayabilir fakat egzersiz yaptıktan çok zaman geçmesine rağmen metabolizmanızın hızlanmasına sebep olacaktır.İşin altın sırrı yapabildiğiniz kadar çok egzersiz yapıp kendinizi  yoğun tempoya sokmaktır.Yoğun olarak yapmış olduğunuz bu egzersizler metabolizmanızı zirveye çıkarır.

1 yıl içinde 1 kilo
Buz gibi soğuk içecekler sindirim esnasında vücudunuzun olduğundan daha fazla kalori yakmasına sebep olur.Yapılan araştırmalara göre günde 5-6 bardak buz gibi soğuk su içerek günde fazladan 10 kalori yakabilirsiniz.Bu miktar her ne kadar göze az gözükse de bir yıl içinde herhangi bir diyet yapmadan 1 kilo kaybetmemize olanak sağlar.Ayrıca buzlu çay ve kahve içerek de aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.Fakat kahvenizi şekersiz ve kremasız,çayınızı da şekersiz tüketmeniz gerekir.

Protein ağırlıklı beslenme
Vücut  protein  harcamaya ihtiyaç duyduğu zaman  karbonhidrat veya yağa göre iki kat daha kalori tüketir.Karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenilirse metabolizmanızın hızı artar.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı