Güzellik

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Sivilce üzücü bir sorundur, hiç kimsenin hoşuna gitmez. Sabah kalktığınızda bir de bakmışsınız yüzünüzde sivilce, birde bir yerlere yetişmeniz gerekiyorsa, ya da okula, toplantıya gidecekseniz görünmemesini ve yok olmasını istersiniz.

sivilcelerden kurtulma

Hemen kapatmak için makyaj malzemelerine sarılırız. Aslında sivilce bir gecede çıkmaz, işin gerçeği çıkması için uzun bir süre geçmiştir, oysa biz bir gecede çıktığını zannederiz.

sivilce tedavisi

Sivilce derinin üst tabakası altında sıkışmış toz ve kir, yağ bezlerini kapatmasından dolayı oluşmuş bir durumdur. Ancak evde uygulayacağınız doğal malzemelerle sivilceleri tedavi edebilirsiniz.

  1. Bal, sivilce için iyi bir tedavi yöntemidir. Balın antibakteriyel özelliğinden dolayı bakterilerin neden olduğu sivilcelerle mücadele eder. Aynı zamanda cildi nemlendirir. Doğrudan yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.
  2. Buz, sivilcenin olduğu yerin kızardığını gördüğünüz an hemen buz kompresi yapın şişmesini önler.
  3. Diş macunu, anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı sivilcenin oluşumunu engelleyecektir.
  4. Diş macunu sivilcenin üzerine sıkın ve mümkünse sabaha kadar üzerinde kalsın ve kurusun. sivilcenin gittiğini göreceksiniz.
  5. Kabartma tozu, sivilce tedavisinde etkili bir çözümdür. Suyla karıştırıp sivilcenin üzerine sürün, üzerinde kurusun akşam uygularsanız daha etkili olur.
  6. Buhar,gözenekleri temizler ve cildi sıklaştırır. Düzenli olarak buhar banyosu yaparsanız, sivilce olayı ortadan kalkar.

sivilceyön

  • Limon suyu, asitik özelliğinden dolayı mal ile birlikte sivilcenin üzerine sürün, cildi sıklaştırır ve sivilceyi önler.,
  • Salatalık, ince bir dilim koyun, ya da rendelenmiş salatalık kullanabilirsiniz, sivilcenin izi bile kalmayacak.
  • Sarımsak,sivilceyi önlemek için bol sarımsak yiyin. Aynı zamanda ezerek sivilcenin üzerine sürün, antibakteriyel özelliğinden dolayı iyileştirme özelliği vardır.
DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı