Sağlık

Sindirim Sorunlarının Nedenleri

Sindirim Sorunlarının Nedenleri

Sindirim sorularını gidermenin en iyi yolu ve ilk adımı teşhis koymaktır. Sağlıklı bir sindirim iyi bir sağlık anahtarıdır bunu sakın unutmayın. Eğer ince bağırsakta bakteri ve enfeksiyon varsa kabızlık, ishal, reflü, mide şişkinliği, gaz ve ağrılara neden olmaktadır. Tüm hastalıklar bağırsaklarda başlar, sindirim yolu ile ilgili sorunlar bir çok hastalığın habercisidir.

gastrointestinal-tract-120308

 

1-Hypochlorydia

Düşük mide asidi, midede besinlerin parçalanmasına karşı koruma sağlamak için hidroklorik asit üretir. Mide yeterince asit üretemezse mide bulantısı, mide ekşimesi, hazımsızlık, geğirme gaz ve ağrı gibi semptomlara neden olur.

2- İnce bağırsakta bakterilerin çoğalması

İnce bağırsakta bakteri oluşmuşsa hypochlorydia veya mide asidine neden olmaktadır. Bazı bakteri nedenlerinden diğerleri antibiyotik kullanımı, kötü beslenme, kabızlık ve enfeksiyonlarda bakteri oluşturmaktadır. Bakteriler ishal, reflü, şişkinlik ve gaz oluşturmaktadır.

hormone-imbalance-women

3-Parazit ve bakteriyel enfeksiyonlar

Çeşitli  bakteriler ve enfeksiyonlar sindirim problemlerine yol açmaktadır. Bakteriler kronik enfeksiyonlar yorgunluk, kas ağrıları, duygu durum değişiklikleri, uyku problemleri ve cilt sorunlarına neden olur.

4-Mantar hastalıkları

Bağırsaklarımızda zararlı bakterilerin yanında 100 trilyon yararlı bakteri bulunmaktadır. Eğer kandida mantarı üremiş ise büyük ihtimalle kötü beslenme, antibiyotikler, stres ve diğer enfeksiyonlardan kaynaklanmış olabilir. Sonucunda sindirim rahatsızlıkları, yorgunluk ve nörolojik sorunlar oluşabilir.
Are-Hot-Flashes-A-Result-Of-Hormonal-Imbalance

5-Gıda alerjileri

Çölyak hastalığı gibi gıda alerjileri sindirim sorunlarına yol açmaktadır. Cilt problemleri ve baş ağrısına neden olmaktadır.

6-Bağırsak geçirgenliği

Kullanılan çeşitli ilaçlar ve antibiyotikler bağırsakların sızdırmasına neden olur. Bu da sedef, egzama ve mantar hastalıklarına neden olmaktadır.
WomanHappyHerHormonesAreBalanced-850x561

7-İltihabik bağırsak hastalıkları

Ülseratif kolit gibi rahatsızlıklar bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olmaktadır. Bitkisel ilaçlar ve tedavi ile bağırsak sağlığına kavuşabilirsiniz.
DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı