Güzellik

Sarımsak ve Faydaları

Sarımsak ve Faydaları

Sarımsak koku duyusu hariç 100 ayrı faydası olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır. Güçlü bir antibakteriyel, candida mantarını, mide kanserini, parazit ve bakterileri öldürdüğü kanıtlanmıştır. Hiper tansiyon gibi vasküler hastalıkların tedavisinde faydalıdır. Kan dolaşımını iyileştirici olması nedeniyle kolesterolü düşürür.

Young woman with eyes closed, smiling, close-up

close_up of face of pretty girl with long blond hair watching in camera

Bu konular bir çok çalışmalarda kanıtlanmıştır.  Karaciğerde kolesterol enzimlerini engellemek için harekete geçer.

Diyabet tedavisinde önemli tedavi edici özelliği vardır. Kanser hücrelerinin büyümesini engeller. Karaciğer kanseri, mide kanseri, akciğer kanseri, göğüs kanseri, ağız boşluğu kanseri, deri kanseri hücrelerini yok ettiği ve iyileşme etkisi gösterdiği bilisel olarak kanıtlanmıştır.

Nörolojik hastalıklarda, sinir uçları dejenerasyonun da  etkili olduğu bilinmektedir. Antioksidan özelliğinden dolayı fiziksel güç ve yorgunluğu ortadan kaldırmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmekte, kalp hastalığına iyi gelmekte, unutkanlığa ve kan pıhtılaşması üzerinde iyileştirici etkileri vardır.  Her şekilde tüketilir, pişmiş, haşlanmış, salata ve yemeklerde, turşularda yada çiğ yutarak her şekilde tüketilir. Hiper tansiyonu olanlarda sabah akşam tüketilmelidir, Diyabetli olanlarda sürekli tüketilecek, damar hastalığı olanlarda sabah akşam tüketilecektir.

sarımsakyağı

Cildi korumanın yanında cilde parlaklık verir. Antioksidan olarak damar hastalığını iyileştirir, siyah fasulye  ve pirincin beslenme işlevlerini artırmaktadır.  Sarımsak, iltihabı azaltır, bağışıklığını artırır, kalp damar sağlığını korur. Sarımsak bileşiklerinden biri alisilin, bakteri, virüs, mantar ve parazitlere karşı en güçlü silah ve bileşiktir. Siyah sarımsak kapsamlı bir yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır. Siyah sarımsak beyaza oranla daha çok güçlüdür. Yapılan araştırmalarda tümörlerin boyutlarının küçültülmesinde daha etkili olduğu görülmüştür.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı