Moda

Şapka Trendleri

Şapka trendleri, mevsimine göre giyilen elbiseden çantaya, ayakkabıdan mücevhere kadar kıyafeti tam tamamlayan önemli aksesuarlardan biridir. Tarihi öneme sahip olan şapka manevi etkileri yanında sıcaktan, soğuktan, güneşten koruyan ve kadınların güzelliklerini ön plana çıkarmaktadır.

Kadınlar süslerle, mücevherlerle süslenmiş şapka trendleri ile kendilerine stil ve tarz oluştururken özgürlüklerinin de önemini artırmıştır.

Bazı kadınlar yalnızca özel günlerde şapka takarken, kimileri de piknikte, plajda, doğada, alışverişte veya saçları kötü durumda ise saçlarını kapatmak için büyük veya küçük şapkalar tercih edebiliyorlar.

Şapkalar kimilerine göre orta yaş, kimilerine göre nostalji kimilerine göre moda olsa da ben her dönem şapka giymeyi seviyorum, zira beni tamamlıyor, şapka giymediğim de çantamı unutmuşum gibi kendimi eksik hissederim.

Şapka trendleri görsel ve estetik sunumdan çok kişisel  ve sosyal benliğin ifadesi olarak tercih edilebilir, kullanıcının ruh halini ve kendini hissetmesini yansıtan ince mesajlar verebilir veya saygınlık ve güç göstergesi de olabilir.

Kıyafetleri saçları süslemek içinde tercih edilen şapkalar özgürlüğün de bir ifadesi olarak tercih edilebilir.

Şapka en çok İngiltere, Amerika ve Afrika ülkelerinde geleneksel olarak tercih edilen şapkalar, kıyafete çanta, ayakkabı ve gidilecek yere uygun  şapka renk ve modelleri takılıyor.

Şapka sadece havalı görünmek için takılmaz kıyafetin tamamlayıcısı aksesuarı işlevini görürken aynı zamanda  bir çok yararları da vardır, yüz şekline göre şapka tercihi yapın, hatalı tercih sizi olduğundan farklı gösterebilir.

İlkbahar aylarında beyaz, fildişi ve şeftali renkli şapkaları tercih edin.

Şapkaları kutularında ve dolap üzerinde saklayın, kutuların üzerine hangi renk ve nerede giyilecek şapka diye not yazabilirsiniz.

İlk kez şapka takacak hanımlar için ip uçları.

1-Şapka yüzünüzü, rüzgar ve güneşten koruyabilir tercihinizi hava şartlarına uygun yapın.

2-Açık havada dolaşmak veya seyahat edecekseniz giyeceğiniz mekana ve tarihi yerlere göre güneşten korunmak için geniş kenarlı şapka tercih edin.

3-Açık hava partilerine giderken kıyafetinize uygun açık renk şapka tercih etmeniz dikkatleri üzerine çekmeye yetecektir.

4-Kot pantolon, tişört ile birlikte giyeceğiniz kabana uygun şapka tercih etmeniz dikkatleri üzerinize çekmeye yetecek ve size özel ve benzersiz bir hava katacaktır.

5-Şapkalarınızın kenarına elbisenize uygun çiçek ekleyebilir veya etrafına fular takabilirsiniz.

6-Şapkalar mevsime uygun takılmalıdır, yazlık şapkayı kışın kullanamayacağınız gibi.

7-Şapka giyerken elbisenin rengi, ayakkabı, çanta ve eldiven bir bütün oluştursun.

8-Eğer ilk kez şapka giyecekseniz, sizin kişisel tarzınız olsun, şapka sizi anlatabilsin veya şapkanız sizi konuştursun.

9-Şapkanın kenarları, büyük, küçük, geniş kenarlı, uzun kenarlı, halka şapka gibi şekli ve büyüklüğü kişisel tercihinize göre olsun.

10-Yüz şeklinize göre şapka tercih edin, yüzünüz yuvarlak ise uzun ve dar şapka sizi yüz yuvarlaklığından uzaklaştırır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı