Sağlık

Sağlığınız İçin Bir Hobiniz Olsun

Sağlığınız İçin Bir Hobiniz Olsun

Hızlı, stresli ve tempolu yaşam sağlığımızı bozmaktadır. Uzmanlar bu koşuşturmada bir hobi edinerek hayatınıza bir soluk aldırarak günlük koşuşturmaya ara verin diyorlar. Zihinsel gerginlik için hobi edinmek şart.

hobi4

Zihinsel, fiziksel ve duygusal stresin ve yorgunluğun azalacağını ve hayatın olumsuz etkilerini yok edeceğini uzmanlar söylemektedirler. Bir hobi rahatlamayı sağlayacaktır. Kendinize olan güveniniz, tutkunuz, zevk ve başarı duygularınızı artıracaktır.

hobi1

Her zaman çok yapmak isteyip de hep ertelediğiniz yada zaman bulamadığınız hobilere hemen başlayın. Ormana koşuya mı gitmek istiyorsunuz? Balık tutmak, sabahın ilk ışıklarını mı görmek istiyorsunuz? Egzersiz, spor, ve dans fiziksel hobiler için beden sağlığına iyi gelir.

Aynı zamanda fiziksel aktiviteler düşük kan basıncını, yağ yakılmasını, şekeri yakmak stresi azaltmaya yardımcı olmaktadır. Hem bedeniniz hem beyninize yardımcı olur.

hobi2

Açık hava etkinlikleri pozitif enerji verecektir.  Açık hava , bahçe yürüyüşleri, fotoğraf çekme, ormanda yürüyüşler, temiz hava zihin ve akciğerlerin temiz hava ile dolması beyninize sakinleştirici etki edecektir.

Sanatsal faaliyetlerde bulunmak, yaratıcı gücünüzü geliştirir. Şarkı söyleme, müzikle ilgilenmek ya da resim yapmak duygularımızı ifade etmemizi sağlar. Hobi için kendimize zaman ayırdığınızda yaratıcılığınızın farkına varacaksınız ve ufkunuz aynı zamanda hayata bakış açınız farklılaşacaktır.

hobi3

Ne olursa olsun hangi hobiyi yaparsanız yapın kendinizi yenilenmiş ve enerjik hissedeceksiniz. Soluklanarak yaşadığınızı ve yaşamın keyfini çıkaracaksınız. Yaşadığınızın farkına varacaksınız. Stres ve gerginliğinizi atarak daha sağlıklı, stressiz, huzurlu, mutlu ve kendinizin farkına vararak yaşayacaksınız.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı