Sağlık

Saçkıran Tedavisi İçin En Etkili Ev İlaçları

Saçkıran Tedavisi İçin En Etkili Ev İlaçları

Saçkıran bulaşıcı bir hastalık olarak tedavisi her zaman mümkün olamayabilir. Tedavi için çeşitli kimyasallar kullanılırken aynı zamanda deriye de zarar vermektedir. Oysa evde yapacağınız evsel ilaçlar ile saçkıran hastalığına çözüm bulabilirsiniz.

ringworm-on-eye045d2efde57dd02123d1df39b1ffa60c 004

-Sarımsak

En etkili saçkıran tedavilerinden biridir. Bir diş sarımsak alın ve ezin kıyma ile birlikte hamur haline getirin, Etkili alana sarın üzerine bant kullanabilirsiniz, iki saat macun etkili yerde kalsın, sonra ılık su ile durulayın. Bir hafta boyunca üç kez uygulayın sonucunu göreceksiniz.

garlic-with-parsley-fb

-Elma sirkesi

Mantar gibi bir çok hastalıklara iyi gelmekte ve çeşitli cilt rahatsızlıklarını iyileştirmektedir. Üç hafta boyunca günde iki kez uygulayın.

 

-Lavanta yağı

Güçlü anti-mantar özelliklerine sahiptir. Lavanta yağının içinde bulunan etkin madde zararlı mantarları öldürdüğü kanıtlanmıştır. Mantarlı bölgeye uyguladığınızda kısa sürede etkili olduğunu göreceksiniz.

-Aloe Vera

Eski çağlardan beri mantar hastalığında ve çeşitli cilt hastalıklarında etkin olmuştur. Hatta saksı bitkisi olarak yetiştirip kullanabilirsiniz.

-Gümüş suyu

Doğal antibiyotik zararlı mikro organizmaları öldürür. Hasarlı bölgelere püskürtülerek enfeksiyon bitene kadar günde iki kez uygulayın.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı