Güzellik

Saç Sorunlarınızın Tümünü Düzeltecek Yağlar

Saç Sorunlarınızın Tümünü Düzeltecek Yağlar

Doğal yağlar saçınızı nemlendirecek, parlaklaşacak,  kafa derisini besleyecek, kuru, pullanmış cildi kepekten kurtaracak, saç büyümesini hızlandırarak sağlıklı saç uzamasını sağlar.

Aşağıda uygulayacağınız kalın telli saçlar için argan, avokado yağını deneyin, ince telli saçlar için nar çekirdeği veya biberiye yağı kullanın, jojoba yağı tüm saç türleri için mükemmeldir.

 

-Hindistancevizi yağı

Dünyanın en güçlü yağlarından biridir, E vitamini içerir besin maddeleri açısından yüksek, parlak, sağlıklı saçlar olacaktır.  Antimikrobiyal güçlere sahip laurik ve kaprik asit içerir, kafa derinizin daha sağlıklı hale getirir, kepek, kaşıntılı kafa derisisni ve enfeksiyonları önler.

hair-loss-stress-and-stress-hair-fall-natural-treatment-damage-hair-remedy-massage-essential-oils

-Argan yağı

Argan saç yağı, E vitamini, omega-3 ve 9 yağ asitleri ve antioksidanlar sayesinde, hasarlı, kuru ve yıpranmış saçları onarır.

main-qimg-b8412062a12b950850a0b552a11afb98-c

-Sızma zeytinyağı

Yemeklerde, cilt hastalıklarında, sorunlu ve kuru kafa derisinin nemlendirilmesinde ve tedavisinde kullanılır. Kafa derinizi zeytinyağı ile masaj yaparak saç derisinin sağlığı ve dolaşımı artıracak, saçları pürüzsüz ve parlak yapacaktır.

how-does-rosemary-help-in-hair-growth4

-Nar tohumu yağı

İnce telli saçlar için nar tohumu yağı mucizeler yaratabilir. Yüksek miktarda punicic  acid içerir, saçlarınızı canlandırır ve saç tellerini kalınlaştırır. Aynı zamanda çevresel kimyasallara karşı koruyucudur. Nar tohumu yağını sızma zeytinyağı ile karıştırarak ikisinin faydalarından aynı anda yararlanabilirsiniz.

1-768x512

-Biberiye esansiyel yağı

Biberiye esansiyel yağı saçları kir ve toksik zararlılardan korur, B vitamini, demir ve kalsiyum içerir. İnce ve kırılgan saçlar için binlerce yıl kullanılmaktadır, ayrıca saçların erken beyazlamasını önlemektedir.

rosemary-essential-oil-bottle-2

-Avokado yağı

Protein, sağlıklı yağlar, amino asitler, vitaminler, A, D, E ve B6 vitamini içerir. Saç dökülmelerini ve hasarlı saçları onarır, kan dolaşımını artırır, saç tellerinin kalın ve sağlıklı çıkmasını sağlar.

coconut-oil-avocado-hair-mask

-Jojoba yağı

Jojoba yağı sıvılaştırılmış bir bal mumu içinde A, E ve D vitamini bakımından zengin olup mükemmel bir koruyucudur.

Jojoba yağı, saçların hasarlarının onarılmasına yardımcı olur ve saçın sağlıklı büyümesini teşvik eder.

otthoniapolas1

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı