Güzellik

Sabah Şişkinliğini Azaltacak Yüz Maskeleri

Sabah Kalktığınızda Yüzünüzdeki Şişkinliği Azaltacak Maskeler

Sabah kalktığınızda aynaya baktığınız zaman yüzünüzde yastık izleri, yorgunluk ve gözlerde şişkinlik oluştuğunu görürsünüz, cildinizin solgun ışıltınızın yok olduğunu farkedersiniz.

Genelde sabah kalkıldığında yorgunluk ve uyuşukluk olur, oysa sabah sorunlarını tamamen ortadan kaldırarak dinlenmiş ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sabahları kalktığınızda uygulayacağınız yüz masaj paketleri şişmiş göz etrafını azaltmaya yardımcı olur taze ve gençleşmiş ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Doğal ürünlerle yapılmış olan maskeler her cilt türüne uygun rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Sabah kalktığınızda şişkinliği alan doğal maskeler:

1-Nane ve bal

Kan akışını hızlandırarak yüzünüzü serin ve taze hissettirecektir. Nane doğal tazeliğe sahiptir balla karıştırıldığında gün boyunca cildinizi koruyarak nem dengesini korumaya ve gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur.

1 Çorba kaşığı taze nane püresi içine 1 çorba kaşığı bal ile birlikte karıştırın, hafif masaj yaparak yüzünüze uygulayın, 15 dakika sonra ılık su ile durulayarak güne taze bir cilt ile başlayabilirsiniz.

2-Zerdeçal ve süt

Cildinizin donukluğu ve göz altı şişkinliklerini giderecek olan zerdeçal, cildinize tazelik ve parlaklık verecektir.

1 Çay kaşığı zerdeçal ile 2 yemek kaşığı ılık süt veya varsa süt kreması karıştırarak yüzünüze ve  dilerseniz boynunuza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra ılık su ile durulayın cildinizin parladığını ve şişkinliklerin giderildiğini göreceksiniz.

3-Patates ve aloe vera

Sabah kalktığınızda ışıltınızın kaybolduğunu görürsünüz bir de önemli bir yere yetişmeniz veya toplantınız var ise telaşlanırsınız. Hemen cildinize parlaklık ve esneklik katacak cilt maskesini yapmaya başlayın, 1 patates rendeleyin ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli ekleyin karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın, 10 dakika  sonra ılık su ile durulayarak güne başlayın.

4-Salatalık ve mısır unu

Salatalık cilde ferahlık vererek kan akışının hızlanmasını sağlarken mısır unu cildinizin rengini düzenleyerek parlaklık katacaktır.

Salatalık rondodan geçirerek sıvı hale getirin ve 1 yemek kaşığı mısır unu ile lapa yapın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın 15 dakika sonra durulayın, cildinize parlaklık ve canlılık katacaktır.

 

5-Yoğurt ve çilek

Bakışınızı kısa sürede değiştirecek maskelerden bir tanesi, aynı zamanda besleyici, yumuşak ve parlaklık verecektir.

Püre haline getirilmiş çilek, iki çay kaşığı yoğurt ile karıştırarak cildinize masaj yaparak uygulayın, 15 dakika sonra ılık su ile durulayın. Çilek püresi ile dişlerinizi fırçalayarak lekelerden arındırarak parlaklık kazandırırsınız.

6-Aloe vera jel ve gül suyu

En etkili masaj paketlerinden biri olarak cildinizi güzel ve pürüzsüz yapacaktır.

1 Çorba kaşığı aloe vera jeli ve iki çay kaşığı doğal gül suyunu karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın, 15 dakika bekletin ve durulayın. Yüzünüze ferahlık ve canlılık katacaktır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı