Hobi

Portofino İtalya

Portofino İtalya’da bulunan küçük bir kasaba, kartpostalları aratmayacak şekilde muhteşem güzelliği, U şeklinde limanı, zenginlerin ve sanatçıların yaşadığı, renkli ve sıra sıra evleri, zengin yat limanları ile görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir.

Sahilde veya sokaklarda yürürken o zenginliği moda kıyafetlerde, evlerin, villaların ve en önemlisi muhteşem güzellikte bahçelerine bakarken görmek mümkün olmakta.

Portofino manzarası, yat limanı ve sıralı evleri ile birlikte bir çok ressama ilham kaynağı olmuş ve bol bol portofino manzarası resmetmişlerdir.

Portofino o muhteşem konumu ve görsel güzelliği ile filmlere ve şarkılara da konu olmuş, aşkın yaşanılması gereken en güzel yerlerden biri olmuştur.

Uygun konaklama istiyorsanız, portofino’ya yakın evlerde kalmak daha uyguna gelir.

Roma İmparatorluğu döneminde kurulmuş olan şehir. 1229’da Cenova şehrinin önemli ticaret limanlarından biri olmuştur.

1409’da Fransa köyü Floransa’ya satar, ancak Floransalılar daha sonra tekrar bölgeyi Cenova Cumhuriyetine geri verirler.

Portofino, hollywoud yıldızları tarafından sevilen ve sıkça ziyaret edilen bir bölge olmakla birlikte bir çok ünlünün de ev yaşantılarını burada devam etmektedir.Güzelliğin, morun, zümrüt yeşilin tonları, mavinin tonları, günbatımın güzelliği, manzarası, marinası, denizi, yeşili, tepeleri, büyülü bir masal dünyasına yaşadığını hayal ettiriyor.

Balinaların ve ördeklerin uğrak yeri olan portofino, Ekim ve Mart ayları arası en güzel gezilecek ve kalınacak zamandır.

Louis vitton, Dior, Gucci, Emilio pucci gibi ünlülerin evleri ve butikleri burada  bulunmaktadır. Özel el yapımı giysiler, danteller, kaşmirler, sandaletler, çantalar ve plaj kıyafetleri mağazalarda bulunmaktadır.Sanatçıların çokça rağbet ettiği portofino, özellikle Avrupalı ressamların uğrak yeri olmakla birlikte, sanatçılara ilham vererek benzersiz ve eşsiz eserler üretmelerini de sağlamaktadır.

Büyülü manzarası, feneri, marinası, park ve bahçeleri, müzesi, kalesi, tarihi eserleri ile birlikte zengin bir kültüre sahiptir.

Portofino doğumlu ünlüler, Guy de mauupassant, Winston churchill, monaco prensi rainer, Bill Gates gibi .

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı