Sağlık

Niçin Organik Sabun Kullanmalıyız

Niçin Organik Sabun Kullanmalıyız

Sürekli ellerimizi yıkadığımız sabunlarda kimyasal maddeler bulunmasından dolayı ellerimiz tahriş olurken cildimiz yıpranmaktadır. Bir çok alerjik reaksiyonlara neden olurken, mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarına da neden olmaktadır. Sabunların içerisinde bulunan boya maddeleri, sentetik kokular ve koruyucu gibi maddeler cildi kurutup hasar verirken kaşıntıya da neden olmaktadır. Niçin organik sabun kullanmalıyız?

soaprecipes101_crop-resize1beauty197cbdc1f2e1948a64fd9f0ff35864f7b

Organik sabunlarda ticari sabunlarda kullanılan kimyasal maddeleri içermemektedir. Organik ürünler geri dönüşümlü olarak üretilmektedir. İçerisinde doğal yağlar ve doğal kokular bulunmaktadır. Cilde zararlı olacak yapay malzemeler bulunmaktadır. Organik sabunlar çeşitli kaplıcalarda, doğal dükkanlarda, cilt bakım kliniklerinde,ve masaj salonlarında bulunmaktadır.

handmade-soaps-660x370P1060150

Organik sabun ve faydaları;

Organik sabunların cilt üzerinde iyileştirici özellikleri bulunmaktadır. Organik sabun pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Her cilde göre üretilmiş doğal sabunlar cildi güzel ve parlak yapar. Doğal organik sabun ararken sertifikalı olmasına özen gösterin. Sabunun her çeşidi var, yulaflı, cevizli, keçi sütlü, defne yapraklı, zeytinyağlı,baharatlı, meyveli bir çok çeşidi bulunmaktadır.

EnhanceYourWellbeingOrganicSoaps

Her cilt tipine göre doğal sabunlar bulunurken,  egzama gibi cilt hastalıklarını tedavi eder ve alerjik sorunları da ortadan kaldırmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı