Güzellik

Muz Güzellik Maskeleri

Muz Güzellik Maskeleri

Muz serbest radikallere karşı savaşarak cildimizi koruyarak yaşlanma sürecini geciktirir. Çok önemli besin kaynağı olmasının yanında içinde bulunan vitamin, protein, mineral ve aminoasitler sayesinde kemik gelişimi, cilt hücrelerinin yenilenmesi, stresi önlemesi, yorgunluğa iyi gelmesi, böbrek iltihabını iyileştirmesi ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmesi gibi bir çok faydası vardır.

46f88bb022680a0949168ebc7623bf98

Güzellik maskeleri içerisinde bulunan vitaminler

B1, B2, C, A, ve E vitaminlerinin yanında potasyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot açısından zengin bir meyvedir.

Potasyum, terleme nedeniyle kapasitesini kaybetmeye başlayan kasları canlandırır.

B1, vitamini açısından sinir dokularının normal çalışmasını sağlar.

İyot, tiroid bezinin düzgün çalışmasını sağlar.

A, vitamini pürüzlü cildi onararak siyah noktalar ve lekelerden arındırır.

B, vitamini yaşlanmayı geciktirir.

E, vitamini serbest radikallerle savaşarak cildin derisini korur.

Gördüğünüz gibi muzun faydaları yazmakla bitecek gibi değil, tüm cilt sorunlarını çözmektedir. Cilde maske yaparken içeriden de yiyerek beslenebilirsiniz.Parlak ve kırışıksız bir cilde sahip olmak için muz maskeleri.

-Parlak cilt için muz maskesi

Olgun muzu ezerek yüzünüze sürün, 20 dakika bekleyin ve soğuk su ile durulayın ve buz parçalarıyla şok masaj yapın dayanabildiğiniz kadar cildinizin parladığını göreceksiniz.

cremas-hidratantes-para-pieles-grasas

-Lekeleri gidermek için

Siyah noktaları gidermek ve lekeli cildi açmak için olgun muzu ezin, 1 çay kaşığı organik bal ekleyin, 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve karıştırın. Maskeyi yüzünüze sürün 20 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın cildinizin nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Banana-DIY-Facial-Mask

-Akne ve sivilce tedavisi için maske

Karbonat, cildi temizleyerek gözenekleri sıkılaştırır, zerdeçal antibakteriyel özelliklerinden dolayı ciltte bulunan bakterileri öldürür.

tumeric Kelly-Rowland

Muzu çatalla ezin,yarım çay kaşığı kabartma tozu ve yarım çay kaşığı zerdeçal az bir su ekleyerek malzemeyi hamur haline getirerek yüzünüze sürün, 15 dakika bekleyerek ılık su ile yüzünüzü yıkayın, biraz yüzünüz kızarmış olabilir endişelenmeyin. Lekeleri azaltır ve cildinizi parlatır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı