Dekorasyon

Mutfak Zemini İçin Döşeme Seçenekleri

Mutfak Zemini İçin Döşeme Seçenekleri

Mutfak evin en çok kullanılan alanıdır. mutfak döşemeleri pratik, temizliği kolay ve güzel görünmelidir. Mutfakta yemek alanları, geniş, dolaplar, tezgah ve zemin uyum içinde olmalı. Mutfak zeminine renk katmak için desenli dokuya sahip olanları seçebilirsiniz.

Mutfak kullanışlı ve temizliği kolay olmalı, zemin seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer konu, mutfakta bir şeyler zemine dökülüp kırılmalara engel olamayız, zemine bir şeyler düştüğünde çizilme ve kırılmalara karşı dayanıklı bir zemin döşemesi olmalı.

Nem çok önemli mutfak zemin döşemesi seçerken diğer dikkat edilmesi gereken konu, nem, nemli bir bölgede yaşıyorsanız seçiminizde göz önünde bulundurmanız gereken bir  konudur.

Sık temizlik alışkanlıkları, kendi zevkinizi ve evin kullanışlığı pratikliği ön plana çıkartacak seçimler yapılmalı.

Taş gibi doğal malzemeler, ahşap döşeme her zaman iyi bir seçim olabilir, şu an trend, doğal malzemenin görünümünü yeniden yaratan mimica porselenleridir.

Dijital görüntüleme teknolojisindeki  ilerlemeler, ahşap, taş ve hatta beton görünümü taklit eden zemin kaplamaları üretildiğinden daha sağlam ve maliyeti daha ucuzdur.

Bazı kişiler mutfak yaşam alanlarını ahşap isterken, bazıları fayans tercih ediyorlar, taş ve fayans soğuk olur, ahşap döşeme daha sıcak olur.

Büyük alan mutfak zemin seçiminde kalabalık aile ve evcil hayvanlarınız var ise çizilmeyecek zeminleri tercih edebilirsiniz.

 

Mutfak yer döşeme fikirleri:

Seramik karo

Mutfakta karo döşemeleri seçerken her bütçeye uygun desen, renk, boyut, şekil, zarif ve çağdaş modelleri bulunmaktadır.

Kalabalık ailelerde ayak izlerine, dökülmeler ve kirleri kolayca temizlenebilir.

Boyalı ve dokulu ahşap parke desenli, geleneksel zarif, zeminde modern bir görünüm sergilerken patchwork efekti için idealdir.

Eksisi, tabak, bardak düştüğünde çizilir, çatlar ve kırılabilir, halı sererseniz bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

 

Ahşap döşeme tahtaları

Ahşap zemin mutfak için mükemmel bir seçimdir, dökülmelere ve lekelere karşı dayanıklıdır.  Beyaz duvarlar, yüksek tavanlarla eşleştirildiğinde koyu renkli bir zemin mükemmel görünecektir. Soluk akçaağaç ve çam ince şeritler halinde kesilip döşeme yapılabilir.

 

Granit yer döşemeleri

Klasik granit fayans tüm mutfak stillerine uygun olacaktır, büyük mutfakları canlı gösterecek, dayanıklı, leke tutmaz ve temizlemesi kolaydır, büyük aileler için mükemmel bir mutfak döşemesidir.

 

Laminant parke

Modern laminanatlar kaplaması kolay, dayanıklı ve kullanılabilir. Siyah-beyaz dolaplar için mükemmel bir zıtlık oluşturabilir. Parke direk olarak beton üzerine döşenir geleneksel mutfak döşemelerinden biridir.

 

Dokulu tuğla zeminler

Mutfak zeminleri için çok dayanıklı kaymaz, verniklendiğinde temizliği kolay olabilir, evcil hayvan besleyen aileler için uygun olabilir.

 

Dökülmüş reçine zeminler

Pürüzsüz, sorunsuz mutfaklar için, dökülmüş reçine zeminler deneyebilirsiniz.

Poliüretan reçineli veya biyopolimerlerden yapılmış sıvı karışım zeminin üzerine dökülür ve bırakılır. Su geçirmez kolay temizlenen geniş alanlar için iyi bir mekan oluşabilir.

 

Mimica porselen karolar

Mimica porselen karolar,  giderek popüler olmaya başladı.Dayanıklı, kolay temizlenebilen geniş aileler için idealdir.

 

Dekoratif karo döşemeler

Patchwork desenleri sevenler için dekoratif tarzlar oluşturmak için kullanılabilir. Retro tarzı fayansların, dokuz farklı tasarımları vardır.

Yüksek teknoloji ürünü sert porselenden üretilmiştir, hafifçe eskitilmiş görünüme sahiptir.

 

Traverten doğal taş döşemeleri

Hiç bir taşın rengi, deseni veya dokusu aynı değildir, çoğaltılması güç olan bir görselliği vardır. Doğal traverten taşlar mutfakları farklı boyutlar getirmekte, soluk tezgahlarda mükemmel bir seçim olabilir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı