Moda

Mavi ve Mavi

Mavi ve mavi, hemen hemen her kadının dolabında bir kıyafeti veya şalı veya aksesuarı mutlaka vardır. Mavi renk mutlu eder, huzur verir, kışkırtıcı ve çekicidir, beyazla uyumunu ise anlatmakla bitmez, bu kadar mı yakışır iki renk birbirine.

Mavinin bir çok tonu vardır, açık koyu, ana renkten ayrıldıkça, aşağıya ara renklere doğru iner, gözünüze çarpan bir rengi objelerde, kıyafetlerde, ev tasarımında veya resimlerinizde mutlaka kullanmışsınızdır, farkında olmadan, oysa rengine çaktırmadan aşık olmuşsunuzdur hatta çarpılmış da olabilirsiniz, ben çarpıldım hatta mavinin hastasıyım.

Mavi rengi nerelerde ve ne şekilde kullanabiliriz.

-Kobalt ve safir tonlarını büroda çalışırken rahatlıkla kullanabilirsiniz, zekayı açar ve sizi uyanık tutarak iş yerinde daha verimli çalışmanızı sağlar.

-Mavi elbise, kısa boylu hanımları daha uzun gösterirken, balık etli hanımları daha zayıf, orta yaş hanımları genç, güzel ve büyüleyici görünerek dikkatin merkezi olacaklardır.

-Toplantılarda, davetlerde, mavi, açık mavi veya mavinin tonlarında saten ya da ipek kumaşla giyilecek kıyafetler size ayrı bir şıklık ve çekicilik katacaktır.

-Mavi kıyafet seçerken aksesuar ve doğru rengi seçerek kombinasyon yaptığınızda mükemmel bir trend yakalamış olacaksınız.

-Mavi kabarık kısa elbiseler, bacakları düzgün hanımlar tercih etmeli, mavinin çekiciliği bütün dikkatlerin üzerinize yoğunlaşmasını sağlayacaktır.

-Balo ve davetler için ipek, saten veya kadife kumaşlardan yapılmış kıyafetler ve üzerine uçuşan ipek tercih edebilirsiniz.

-Dikey lacivert çizgili kumaşlar balık etli bayanların daha zayıf görünmesini sağlayacaktır.

-Nişan kıyafeti olarak tercih edeceğiniz mavi  renkli kumaşları, boncuk işlemeli, payetli, kabarık etekli uzun  veya kısa dökümlü kumaşları tercih edebilirsiniz.

-Balo elbiselerinde dantel kullanılabilir, ancak onun dışında tercih edilmemeli, dantel kumaş delikli olacağından günlük kullanılması tercih edilmez.

-Mavi renk kıyafetler hemen hemen her renk ile kombinasyon yapılabilir.

-Mavi elbise beyaz ceket, siyah ayakkabı ve çanta ile mükemmel eşleştirme olacaktır.

-Mavi renk, sarı, gri, kırmızı, bordo, beyaz, metal, altın sarısı, yeşil ve turuncu ile muhteşem eşleştirmeler yapabilirsiniz.

-Mümkünse mavi renk elbise ile aynı renk ayakkabı, çanta, aksesuar ve makyaj tercih etmeyin, rahatsız eder, siyah, gümüş, krem, gri yaz ise beyaz ayakkabı tercih edin.

-Mavi kıyafette göz farı doğal renkleri tercih edin, kahverengi, bej tonları, allık, rimel siyah ve ya gri tercih edin, ruj göz makyajına uygun hafif renkleri tercih edin.

-Elbiseler için takıları dikkatli seçmelisiniz, altın, metal veya gümüş, inci gibi aksesuarlar daha uygun düşecektir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı