Güzellik

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz ve ne tür makyaj tonu seçimi yapmalıyız. Zinde ve enerjik görünmek istiyorsanız göz kapaklarınıza açık renk far sürün. Özellikle kaşın hemen altına pudra rengi, krem ya da fildişi rengi far kullanarak gözleriniz daha parlak ve zinde görünür. Yorgunluk, uykusuzluk ya da genetik sebeplerden dolayı gözaltında koyu halkalar oluşmuş olabilir, bunları gizlemek için küçük hilelere başvurulabiliriz. Gözaltı kapatıcısı ve kremi avuç içinizde karıştırarak gözaltına sürün, aynı zamanda pürüzsüz görünmesini de sağlar.

Gözlerinizi öne çıkarmak için kullandığınız kaleminizi size sert bir ifade veriyorsa hafif kulak çubuğu ile üzerinden geçerek fazlalığını alın, ifadeniz daha yumuşak görünür.

Esmer tenliyseniz ve cildinizde lekelenmeler varsa kayısı renkli pudraları tercih ediniz. Cildinizde bulunana renk farklılıkları kapanacaktır. Pudranın doğal görünmesini istiyorsanız pudranın üzerine hafif bir nemlendirici sürebilirsiniz. Yüzünüzün daha canlı olmasını istiyorsanız elmacık kemikleri üzerine pembe ya da bronz tonlarda hafif allık kullanabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı