Güzellik

Kusursuz Makyaj Yapmanın İpuçları

Kusursuz Makyaj Yapmanın İpuçları

Bazan cildimizde bir leke, sivilce izleri, kızarıklık veya göz altı morlukları oluşabiliyor. Hoşumuza gitmese de bu izleri kapatma gereği hissederiz zira bizi rahatsız eder ve moralimizi bozar. Makyaj yaparken bu kusurları nasıl kapatacağımızı bilemeyebiliriz.  Cilt hasarlarını ve yüzümüzdeki lekeleri kapatmak ve kusursuz makyaj için işte size güzel öneriler.

stylelab-beauty-blog-babor-spring-2013-floral-beauty

1- SPF korumalı nemlendirici uygulayın

Her hangi bir makyaja başlamadan önce mutlaka güneş korumalı ürün kullanın, güneş olsun ya da olmasın, zira güneş olmadığı zaman güneşin görünmeyen etkileri cildinizde hasar bırakabilir. Aynı zamanda krem üzerine makyaj uygulamanız daha kolay olur.

best_summer_makeup_tips

2-Astar uygulayın

Kusursuz cilde sahip olmak ve kırışıklıkları kapatmak için tüm cilde uygulayın.

3-Kapatıcı ve koyu halkaları gizleme

Kapatıcıyı göz altına uygulayarak, koyu halkaları yok edin , likit fondöten en iyisidir, nemli cilde sürmesi daha kolay olur. Mat ve çok açık renklerden uzak durun.

Beauty-for-Shop-Til-You-Drop-March-2013-1

4-Fazlalıkları süngerle alın

Cildinizin kusursuz görünmesi için hafif nemli makyaj süngeri ile hafif sürün tampon yaparak özellikle burun kenar çizgilerini yok edip fazlalıkları alabilirsiniz.

5-Kusurları gizleme

Küçük kusurları kapatmak için ince uçlu bir fırça ile kapatıcı uygulayın. Kızarıklıkları ve lekeleri gizlemiş olursunuz.

flawless-valentines-day-makeup-tutorial

6-Allık uygulaması

Doğal parlaklık vermek için elmacık kemiklerine allık uygulayın, parmaklarınızla yukarı doğru çekerek sürün.

7-Pudra uygulaması

Cildin parlaklığını önlemek için yanaklara ve burun üzerine pudra uygulayın. Toz pudra büyük fırça ile bir iki darbe ile cildi düzelterek güzelleştirebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı