Güzellik

Kuru ve Boyalı Saçlar İçin Maskeler

Kuru ve Boyalı Saçlar İçin Maskeler

Boyalar kimyasal işlemler maruz kalmış zayıf, yıpranmış ve hasar görmüş saç tellerini kurutur. Saçlarınızın nemini geri alabilmesi için yapabileceğiniz maskeler. Boyalı saçlar için maskeler nelerdir?

blue eyes and blue daisy

1-Avokado maskesi

Boyalı saçlar için yenilenme ve saç liflerini nemlendirmek için avokadoyu püre haline getirerek ve içine yoğurt ekleyerek karıştırın ve kuru saçlara masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekleyerek yıkayın.

avocado-ve-faydalari

2-Yumurta maskesi

Saçları parlak ve yumuşak yapan yumurtaların içinde bir çok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Maskenin için bir kaseye 2 yumurta kırın, 1 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırın saçınıza masaj yaparak uygulayın. Streç film ile başınızı sarın ve 30 dakika bekleyin sonra yıkayın. Haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

coconut-oil-as-hair-treatment

3-Muz maskesi

Hasar görmüş ve boyalı saçları onarmak için idealdir. Muzu soyarak ezin, iki yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin karıştırın, saçınıza masaj yaparak uygulayın.

bananovy-dieta-min-1

4-Maya maskesi

Boyalı saçları güçlendirir ve nemlendirir. İki yumurtayı çırpın 1 çay kaşığı maya, 4 yemek kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın. Saçınıza masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyerek yıkayın.

face-mask

5-Hindistan cevizi sütü maskesi

Protein yüklü hindistan cevizi sütü hasar görmüş saçları onararak beslenmesini sağlar. 6 Yemek kaşığı hindistan cevizi sütü, 5 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı kakao tozu karıştırarak saçınıza uygulayın, yarım saat sonra yıkayın.

coconut-oil-and-honey-hair-mask

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı