Sağlık

Konsantrasyon Geliştirmeye Yardımcı Gıdalar

Konsantrasyon Geliştirmeye Yardımcı Gıdalar

Doğru beslenme egzersizler ve bazı gıdalar beyin sağlığını korumaya yardımcı olacaktır. Hafıza ve konsantrasyon seviyelerini artırmak Alzheimer gibi hastalık riskini azaltmaktadır. Konsantrasyon geliştirmeye yardımcı gıdalar;

kons bellek

B-12 Vitamini eksikliğinde bellek sorunlarına neden olmaktadır. Beyin sağlığını korumak ve bu vitamin açısından zengin olan gıdalar ile beslenmek bir çok bellek sorunlarını da çözmektedir.

 

B-12 Vitaminini

Günde en az 2.4 mikrogram almak gerektiğini kaydeder. Suda çözünen besin içeren gıdalar etler, kümes hayvanları, yumurta, süt ve süt ürünleri ile zenginleştirilmiş kahvaltılık tahıl gevrekleri alınması gerekmektedir.

 

E Vitamini belleği korur

konsantrasyon

Eğer hafıza ve konsantrasyonu artırmak istiyorsak E vitamini almamız gerekiyor. Bu besin beyindeki sinir hücrelerini korumaya yardımcı olur. Antioksidanlar, bitkisel yağlar, badem, fıstık, fındık, ıspanak, havuç, avokado gibi besinleri tüketmek gerekir.  E vitamini günde 15 miligram almak gerekir.

 

Omega-3 yağ asitleri

Beyin fonksiyonlarını korumak unutkanlığı önlemek, hatırlamak, eklem ve beyin sağlığı için Omega-3 yağ asitleri kullanmak gerekir. Balık, ceviz, fındık, keten tohumu ve yeşil yapraklı sebzeler kullanılmalıdır.

 

Antioksidanlar

konsantrasyon artırıcı

Hafıza kaybı ve zihinsel düşüşleri önlemeye yardımcı olmaktadır. Çilek ,yaban mersini zehirli proteinleri yok ederek Beyindeki sinirlerin zarar görmesini engellemektedir.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı