Dekorasyon

Klasik İç Tasarımlar

Klasik İç Tasarımlar

Klasik iç tasarım herhangi  bir modern öğeleri  içermez. Klasik iç tasarım geleneğine sahiptir, tasarımı diğer geçerli etkilerden ayırt etmek gerekir. Klasik iç tasarımın renkleri doğadan esinlenmiştir. Koyu ve lacivert maviler, kahverengi,toprak renkleri, sarı ve yeşiller kullanılır. Roma sütunları, büstler, büyük vazolar, kalın yerlere inene perdeler klasik temalardır.

klasik tasarım

Klasik tasarımda kumaşlar çoğunlukla sade, keten, pamuk ve dayanıklı kumaşlardan yapılır. Klasik tasarımda keten ve kumaşın yanında, odanın içine renk ve ahenk katmak için ipek kumaşta kullanılabilir. Kadife kumaş döşemelik ve perde olarak bolca kullanılmakta. Antik Yunan ve Romalılardan esinlenerek klasik iç tasarımlar yapılmaktadır. Geometrik desenler, ahşap ve mermer yerleştirilir.

 

Roma tarzı tasarım oluşturmak için iki sütun oturma odasına eklenerek mükemmel bir denge oluşturulur. Bu odada simetri oluşturulur. Ahşap mobilya, taş ya da bronz mobilya oda süslemeleri, modern dekoratif amaçlı yüksek vazolar sitil oluşturur.  Ahşap mobilyaya dekoratif güzellik ve detay katmak için ahşap ve taş geometrik formlar yerleştirilir. Roma dekoratif iç döşemeler sadece güzellik için değil aynı zamanda konfor için de yapılmıştır. Halılar geometrik ve kare şekiller oluştururken renkler goblen, kırmızı, sarı, lacivert, siyah ve karışık griler oluşturur. Odaya sarılı bir obje katarak ortam yumuşatılır.

klatas

Roma ilham tasarımlarında detaylar vardır, vazolar, kutular, klasik heykeller, mermer beyaz taş malzemeler gibi yaşam boyutlu görüntüler vardır. Koltuk aralarına büstler yerleştirilirken koltuk ve kanepe üstlerine  odanın sıcaklığını sağlamak için yastıklar koyulur.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı