Güzellik

Kızlar Neden Makyaj Yaparlar? Makyaj Sırları

Kızlar Neden Makyaj Yaparlar? Ve Uygun Makyaj Sıralamaları

Makyaj yapmayan doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kızlar var veya her gün makyaj yapmayı tercih edenler vardır. İnsanlar her ne kadar sık sık makyaj yapanlar için farklı düşünceler olsa da kadınların profesyonel görünmesi ve güzel görünmek için makyaj yapmaktadırlar.

Kadınların ve genç kızların makyaj yapmak için bir sürü nedenleri vardır.

Genç kızların makyajı neden sevdikleri ve uygulama konusunda adım adım ilerlemeler.

 

-Olgunlaşmak için

Bazı genç kızlar kadınsı ve daha yaşlı görünmek için makyaj yaparlar.

1471169582

-Genç görünmek

Yaşlanmak isteyen genç kızların aksine, belirli yaşları geçmiş bazı kadınlar gençleşmek için makyaj yaparlar. Eğer doğru uygulama yapılırsa kadının yüzündeki kırışıklıkları ve çizgileri silebilecek makyaj ustalıkları olabilir.

09-11-easy-ways-to-winter-proof-you-make-up-powder

-Kusursuz bir cilde sahip olmak

Buradaki gerçek sır cilt bakımı yapmakla birlikte, yüzündeki kusurları gizlemek için makyaj yapılır. Kapatıcılar göz çevresinde bulunan mor halkaları kapatırken, lekeleri örtmek içinde makyaj yapılmaktadır. Makyaj uygun bir şekilde yapılırsa kadın mükemmel bir cilde sahip olabilir.

Beauty woman with white perfect smile looking at camera at home

-Cazip görünmek için

Bazı kızlar kendilerini farklı hissetmek, bazan da bir arkadaş ile tanışmak ve erkeği cezbetmek için makyaj yapmaktadır. Dumanlı gözlerden ve kırmızı dudaklardan doğal bir görünüm oluşturabilirler. Kadın kendini rahat hissettiği makyajı tercih etmektedir.

14_body_language_mistakes_during_interviews_touch_face

-Daha güzel görünmek

Bir kadın ne kadar güzel olursa olsun, muhteşem ve parlak makyaj yapmayı tercih etmektedir. Maskara, ruj ustaca yapılırsa muhteşem bir görüntü ortaya çıkar.

Young woman applying make-up in mirror, using brush, close-up

-Eğlenmek için makyaj yapanlar

Makyaj kadının oyuncağıdır, eğlenmek ve farklı görünmek, kendini heyecanlı ve farklı hissedeceğinden makyaj yapmaktadır.

teens-makeup-what-s-okay-for-school-1

-Kendini ifade edebilmek için

Bir kadın sadece kıyafeti ile değil makyajı ile de kendinin o ortamda var olduğunun göstergesidir. Konuşmadan da dikkatleri üzerine çektiğinde ortamda olduğunu belli etmiş olur. Hiç bir kadın aynı makyajı yapmaz, aynı makyajı uygulasa da farklı görünecektir. Her kızın kendine göre makyaj yapma teknikleri vardır, kendine ait bir stil oluşturmaktadır.

dv-01scheiner-1-web

 

Kızlarda makyaj uygulama sıraları

1-Nemlendirici uygulayın

Sadece iyi görünmek yetmez, aynı zamanda cildinizin de sağlıklı görünmesi gerekir. Makyaj uygulamasının ilk adımı yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici güneş kremi kullanmak. Güneş kremini parmaklarınızla yüzünüze iyice yedirin.

prep-skin

2-Astar kullanın

Kapatıcıyı ayarlamanıza yardımcı olacak ve makyajınızın uzun süreli dayanmasını sağlayacak astar kullanın. Boynunuza uygulamayı unutmayın.

Young lady applying a swatch of foundation

3-Teninize uygun pudra seçin

Astarın ardından uygun bir pudra seçerek  ve daha tonlamalı bir cilde sahip olmak için uygun rengi seçin ve uygulayın.

woman-contoured

4-Kapatıcı kullanın

Akne izleri ve diğer cilt lekelerini kapatmak için kapatıcı kullanın. İki renk kapatıcı uygulayın biri daha açık diğeri daha koyu olsun. T bölgesi gölgeli olurken diğer yerleri biraz daha açık uygulayarak renkleri ton farkı olmaması için bir birine yedirin.

how-to-apply-base-makeup-perfectly-1

5-Toz uygulayın

Cildinizin parlak olmasını önler, fırça ile hafif rötuşlar yeterli olacaktır, cildiniz daha pürüzsüz görünecektir.

landscape-1445644734-1442223894-treating-acne

6-Göz farı uygulayın

Uzun süren bir göz farı kullanın. Makyaj becerilerini artırma ve eğlenmek için kızlar makyaj yaparken en çok far sürerken eğlenmektedir. Göz kapağı üzerine uyguladığınız farın bir ton koyusunu gölge oluşturacak şekilde dışarı doğru uygulayarak yedirin.

18-petroleum-jelly-uses-makeup

7-Göz kalemi uygulayın

Eyeliner kirpiklerinize hacim katar, ancak günlük makyaj için eyeliner kullanmayın, göz kalemi uygularken kirpiklerin köklerine sürerek fırçalayın doğal bir görünüm sağlayacaktır. Göz enfeksiyonlarına neden olabileceğinden göz kapağının içine kalem kullanmayın.

Young woman in robe removing eyes make-up

8-Maskara kullanın

Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırın ve maskara uygularken kirpiklerinizin tabanından başlayarak yukarı doğru ilerletin ve iki kat uygulayın.

bigstock-beauty-makeup-woman-putting-ma-51008720

9-Allık uygulayın

Neden kızlar makyaj yapar? Çünkü allık yüzünde pembe yanaklara sahip olarak soluk görünümden kurtularak ışıltılı ve doğal görünmesini sağlayacaktır.

biomedic-micropeel-picture

10-Ruj uygulayın

Ruj kullandığınızda makyajınıza hayat katılır, bu nedenle ruh halinize bağlı olarak renk tonları denemekten korkmayın. Dudak fırçası ile rujunuzu yayın daha güzel görünecektir.

8394_3-3

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı