Güzellik

Kış İçin Bakım Önerileri

Kış İçin Bakım Önerileri

Kış aylarında karşılaştığımız en büyük problemlerden biri cilt kuruluğudur. Soğuk ve rüzgarın etkisiyle cilt nemini kaybederek kurur ve çatlar. Genellikle yüz bakımına dikkat edilir ama etkilenen sadece yüzümüz değil tüm vücudumuzdur. Kış aylarında yüzümüzün bakımına ne kadar özen gösteriyorsak boynumuz, ayaklarımız, ellerimiz ve bacaklarımızın bakımına da bir o kadar özen göstermeliyiz. Kış için bakım önerileri;

 

Kuruyan cildinizin masaj ile kış aylarında da ışıltısını ve parlaklağını koruyabilirsiniz.

 

-Mutlaka ellerinize el losyonu ile masaj yaparak nemlendirin. Ellerinizin nemini kaybetmemesi ve çatlamaması için çok sert sabunlar kullanmaktan kaçının bunun yerine krem yapıda nemlendirici sabunları tercih edebilirsiniz.

-Çok sıcak su ile duş almanız cildinizin doğal yağını kaybederek kurumasına neden olur. Her banyodan sonra mutlaka vücudunuza özellikle bacaklarınıza nemlendirici losyon sürün.

-Ayaklarınızın yumuşaklığını korumak için yatmadan önce gliserin içeren losyon uygulayıp üzerine çorap giyebilirsiniz.

-Güneş kremi kullanmak yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da koruyucu bir önlemdir. Cildinizi korumak için kış aylarındada güneş kremi kullanabilirsiniz.

-Dudaklarınızı mutlaka bir dudak balmı ile korumalısınız,bunun yanında dudaklarınıza  yumuşatmak ve korumak için bal sürebilirsiniz. Soğuk ve rüzgar dudakların kuruyarak çatlamasına neden olur bu yüzden dudak bakımınızı ihmal etmeyin ve dudaklarınızı yalamaktan ve ısırmaktan kaçının.

-Hardal yağı, zeytin yağı ve susam yağları eşit miktarda karıştırılarak tüm vücuda masaj yaparak sürülür. Bu uygulama cildinizin nemlenmesini sağlayarak kış aylarında da pürüzsüs bir görünüm almasına yardımcı olur. Ayrıca cildinizin nemini kaybetmemesi için bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı