Genel

Kış Aylarında Kuruyan Saçlarınıza Nem Maskeleri

Kış Aylarında Kuruyan Saçlarınıza Nem Maskeleri

Kış aylarında nem oranı düşük olduğu için saçların kurumasına, pul pul soyulmasına, saç derisinin kaşınmasına ve saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Saçlarınızı her ne kadar duş sonra saç kurutma makinesiyle kurutmasanız da bu seferde saçlarınız ıslak olduğu için sizi üşütür ve hasta edebilir.

Saçlarınız parlaklığını kaybeder ve mat renk alır, kuruyan saçlarınızı bir an önce nem dengesini geri kazandırmak ve eski sağlıklı parlaklığına geri döndürmek için evde yapabileceğiniz saç maskeleri ile saçlarınızın nemini geri kazandırabilirsiniz.

avocado-coconut-oil

Saçlarınızı kuru hava etkilerinden korumak için neler yapmanız gerekir.

-Saçlarınızı her gün yıkamayın, 1-2 gün arası olsun ve yağlanmasına izin verin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra doğal yağlar ile saç diplerinize masaj yapın.

-Saç kurutma işleminizi her saçı yıkadığınızda yapmayı hafta da iki kez kurutabilirsiniz, onun dışında havluyu sararak kurmasını bekleyin.

 

Kuru saçlar için nem maskeleri:

Saçlarınız için maske yapmak çok kolay ve sizi zorlamayacaktır.

-Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizi yağını saç diplerinize masaj yaparak sürün ve 1 saat bekletin, daha sonra yıkayın,saçlarınıza eski nemini kazandıracaktır. Haftada iki kez uygulayın.

coconut-oil-a-girls-best-friend-3

-Avokado ve yumurta sarısı

Avokado ile yumurtanın sarısını karıştırın ve saç diplerinize masaj yapın yarım saat bekleterek yıkayın. Saçınızı nemlendirecek, onaracak, saçlarınızı parlatacak ve eski sağlığını kazandıracaktır.

egg5-britco

-Yoğurt,bal ve zeytinyağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı bal
yarım çay bardağı yoğurt

Malzemeyi iyice karıştırın, saç diplerinize masaj yaparak 20 dakika bekletin ve durulayın, normal kurutmanıza devam edin.

honey-face-mask 1845440_1437741387 yogurt-honey-and-olive-oil

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı