Güzellik

Kırışıklıkları Azaltmanın Doğal Yolları

Kırışıklıkları Azaltmanın Doğal Yolları

Doğal anti-aging cilt bakımı kullanarak ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz. Nemlendirici ve antioksidanlarla cildinizi besleyerek kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Kırışıklıkları azaltmanın doğal yolları neler?

botox-inj-Copy

-Yeterli uyku

İyi bir gece uykusu cildinizin sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur, yapılan araştırmalarda yeterli uyuyanın cildinin daha genç kaldığı kanıtlanmıştır. Uyurken sırt üstü yatın, zira yan yattığınızda yastığın izi cildinizin kırışmasına neden olur.

-Doğal Kolajen

Doğal kolajen üretimini artırıcı gıdalar tüketin, ürünlerinizi ve kremlerinizi ona göre seçin. Kemik suyu, biber, brokoli, yeşil sebzeler, yumurta akı, fasulye ve C vitamini doğal kolajen üretmeye yardımcı besinlerdir.

Learn-How-To-Get-Rid-Of-Moles-Warts-With-Beauty-Greats

-Omega-3 yağ asitleri

Beslenme listenize ekleyin, cildinizi korumaya ve yumuşatmaya yardımcı olur. Yağlı balık, ceviz, keten tohumu, zeytinyağı kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda cildi nemlendirir. Omega-3 deride hücre zarlarını destekleyerek iyileşmesini sağlar.

-C vitamini

Zararlı serbest radikallerle savaşarak cildi korur, yeterli alındığında kırışıklıkların açıldığını göreceksiniz. C vitamini kaynaklı besinler biber, turunçgiller, koyu yeşil yapraklı sebzeler, lahana, kivi, brokoli ve çilek gibi besinler tüketebilirsiniz.

shutterstock_102429154-Copy

-Stres

Cilt için korkunç etkileri vardır. Erken yaşlanmaya neden olurken kanserli hücrelerin çoğalmasını sağlar. Alerjik reaksiyonlara neden olurken ciltte pul pul dökülmelere neden olur. Kırışıklıkları önlemek için rahatlamaya çalışın, yoga, meditasyon, günlük yürüyüşler, terapi ve sanatsal faaliyetler ile kendinizi rahatlatabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı