Güzellik

Kırışıklıklardan Nasıl Kurtuluruz?

Kırışıklıklardan Nasıl Kurtuluruz?

Kıışıklıkları önlemek için kremler, lazer ve çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır, hepsinin yan etkisi bulunmaktadır, oysa ev ilaçları doğal ve yan etkileri bulunmuyor cildinize de zarar vermiyor. Evsel ürünler kullandığınızda ücret vermeden kırışıklıklardan kurtulmuş olursunuz.

fe9372fae2

1-Aloe vera ve yumurta maskesi

Alın kırışıklıklarından kurtulmanın en kolay yolu yumurta akı ile aloe vera gibi güçlü maddelerin yaşlanma etkilerini erkenden tedavi etme yöntemidir.

Yumurta beyazı kolajen üretimini artırarak cildin dolgun ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

1 çay kaşığı aloe vera, 1 yumurta beyazı, önce yumurta beyazını çırpın, sonra aloe vera jelini ekleyerek karıştırın. Yüzünüze fırça yardımıyla sürün ve 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

150116030636essence-of-roses-perfume-bottles-wide-hd-wallpaper

2-Muz ve papaya

Muz cildi yumuşak ve pürüzsüz yaparak cildin gençleşmesini sağlar. Papaya ciltte kolajen üretimini artırır, C vitamini kaynağı olduğu için kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.

1 Olgun muz, yarım fincan papaya, ikisini de çatalla ezerek karıştırın, göz hariç yüzünüze uygulayın 2 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

papaya verde krema

3-Pirinç ve süt maskesi

Pirinç tozu cildin elastikiyetini artırarak kırışıklıkları ve güneş hasarlarını onarmaya yardımcı olur. Süt cildi güçlendirir ve hızlı yaşlanma etkilerini azaltır.

Doğal süt 1 tatlı kaşığı, yarım çay kaşığı gül suyu, pirinç unu, Pirinci blendırdan geçirin ve un haline getirin, sütü ve gül suyunu ekleyerek karıştırın. Göz çevresi hariç maskeyi yüzünüze sürün 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

4-Salatalık

Göz çevresindeki kırışıklıklardan ancak salatalık sayesinde kurtulabilirsiniz. Salatalıkları yuvarlak kesin ve buzdolabında soğutun. Soğuyan salatalık dilimlerini gözünüzün üzerine ve etrafına yerleştirip 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayabilirsiniz.

roman1

5-Biberiye yağı

Göz etrafındaki yaşlanma belirtilerini yok ederek cildin sıklaşmasını ve kılcal damarları güçlendirerek cildin genç ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Biberiye yağını parmak uçlarınızla birlikte göz çevresine masaj yaparak uygulayın. Ilık suya batırdığınız bir pamuk ile fazla yağlarını alın ve kurulayın, her gün uygulayabilirsiniz.

6-Lahana suyu

Lahana antioksidanlar, fito kimyasallar ve C vitamini sayesinde cildinizi erken yaşlanmaya karşı önlemeye yardımcı olur.

Lahanayı blendırdan geçirin ve suyunu süzün, yüzünüze ve boynunuza masaj yaparak uygulayın. 20 Dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın, günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

64e725790d1c3e81411b3dbc3a96b588521b15c4

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı