Sağlık

Kanserle Savaşan Muhteşem Besinler

Kanserle Savaşan Muhteşem Besinler

Bir çok sebze ve meyve vücudumuzu korurken kanser gibi bir çok hastalıklara karşı vücut direncimizi artırarak savaşmaktadır. Antioksidan görevi gören bitkiler serbest radikallerle savaşarak hasta olmamamızı sağlarlar.

 

İşte çok güçlü etkileri olan ve kanserle savaşan muhteşem gıdalar:

-Sarımsak

Hasarlı DNA’ları hızla onararak kanserli hücreleri yok ederek kontrolsüz hücre bölünmesinin önüne geçer. A,B1 ve C vitamini yanında çinko deposudur.

knoblauch_allium_sativum_in_a_store

-Soğan

Özellikle enfeksiyon hastalıklarına karşı etkili olan soğan kükürt, lif, B ve C vitamini açısından zengir bir besin kaynağıdır. İçerdiği asitler bağırsak ve mide enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Kanser gibi hastalıklara karşı koruyucu olan soğan kolon kanserine karşı etkili olmaktadır.

20160713_19919004575_lv868 taze-sogan

-Pırasa

Pırasanın içerisinde bulunan flavonoidler ve kükürt pırasayı çok değerli yapmaktadır. Lif açısından zengin olan pırasa A, E, K, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Bakır, Piridoksin ve Pantofenik gibi önemli mineraller ve besinler bulunmaktadır. Kanser hücreleriyle savaşırken DNA’yı korur.

pirasa-ne-zaman

-Brokoli

Antioksidan kaynağı olan brokoli hücre duvarlarının zarar görmesini önler, Hafif çiğ veya buharda pişirerek tüketin. Brokolinin suyunu dökmeden içecek olarak kullanabilirsiniz. Sigaranın neden olduğu toksinleri vücuttan atar.

Fresh green vegetables, isolated on white, macro close up with copy space

-Çilek ve Böğürtlen

Kansere karşı güçlü bir antioksidan kaynağıdır. İçerisinde bulunan pterostilbene antioksidanı hiç bir ilacın etki edemeyeceği derecede güçlü bir kanser önleyicidir. Kanser hastalıklarının önlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

picture-206932

-Yaban mersini

A, C vitaminleri, organik asitler, tanen, pektin ve mirtilin olarak adlandırılmakta olan boya maddesi ile meyveye rengini veren aroantosiyanidler bulunmaktadır. Hücreleri yenilenmesini sağlar.

1057417_620x410 cancer-fighting-food-items-3

-Havuç

Benzersiz kimyasal yapısı ile HPV virüsü olarak bilinen rahim kanserine neden olan virüsün ortadan kaldırılmasını sağlar. İçerdiği antioksidanlar beta-karoten sayesinde hücre duvarının zarar görmesini önler. Ağız, gırtlak ve mide kanserlerine karşı A vitamini sayesinde koruma sağlar.

kahve-falinda-havuc-gormek_5491c927-d49d-4616-9636-dff8ffb285b9-jpg

-Ispanak

İçinde bulunan lutein ve zeaksautın antioksidanları DNA yapısının bozulmasına neden olan serbest radikallerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Ispanakta bulunan folat ve lif hasar görmüş hücrelerin onarılmasını sağlar.

11187bonbini-ispanak-jpg

-Yeşil çay

Güçlü antioksidan serbest radikallerle savaşarak tümörleri durdurur. Bir çok kanser hastalığını önlemektedir. Ayrıca yeşil çay kateşin bileşenleri sayesinde kansere neden olan hücresel mutasyonları önleyerek tümörleri durdurur.

nane-cayi-ve-faydalari

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı