Güzellik

İnek Kolostrumun Yaşlanma Karşıtı Özellikleri

İnek kolostrumun yaşlanma karşıtı özellikleri saymakla bitmez, ineğin doğum yaptığı ilk sütüne denir, şimdiye kadar yeterli bilgiye sahip olmadığımız bu konular artık son araştırmalara kadar ne kadar önemli olduğunu, insan hayatını , gençliğini daha doğrusu yaşamını ne kadar çok etkilediğini öğrenmiş bulunuyoruz. Yeni doğmuş canlılar için kolostrum yaşamın çok önemli ilk besinidir, canlının sağlıklı büyüyüp gelişmesine yardımcı olacak karbonhidrat, protein ve antikorlar bu ilk sütte bulunması canlının yaşamı boyunca etkilerini göreceği tüm hayatını etkilemektedir.

 

Yaşlılıkta en çok görülen belirtiler kemik ve kas yoğunluğunun azalması, derinin sarkması, hücrelerin yenilenmemesi, ağrılı bacak ve sırt gibi bir çok faktörü içinde barındırmak yaşlılığın maalesef belirtilerinin başında gelmektedir.

Yapılan son araştırma ile birlikte kanıtlar insan sağlığı üzerinde ne kadar çok önemli olduğunu göstermektedir. Kolostrum insan sağlığı üzerinde çeşitli roller oynayan yaşlanma karşıtı bir çok fayda sunmakla birlikte kronik hastalıkları iyileştirmekte ve yaşlanmaya bağlı bir çok zararlı etkileri durdurabilme gücüne sahiptir.

Sığır kolostrumu iltihaplanma ile birlikte ortaya çıkan ve bağışıklık sistemini zayıflatan sorunları ortadan kaldırarak kıkırdak ve bağ dokusunu yeniden yapılandırmasına yardımcı olmaktadır.

Kolostrum sindirim sistemleri ile ilgili hastalıkları iyileştirerek ilaç kullanımı ile ilişkili sağlık risklerini ortadan kaldırmaktadır.Bağırsak sendromları ile ilgili parazitleri, bakterileri, toksinleri, maya ve virüsleri iyileştirilmesinde rol oynadığı görülmüştür.

Kolostrum zayıflamış bağışıklık sistemini uyararak bir çok alerjik hastalıklara karşı bağışıklık sistemini dengelemektedir. Yüzbinlerce antikor üreten kolostrum, bağışıklık artırıcı maddeler, patojenlerin yok edilmesi ve toksinlerin giderilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Kolostrum, bağışıklık sistemini güçlendirerek bağışıklık aktivitesini uyarmaya yardımcı olarak kanser hücrelerinin yayılmasını önlemektedir.

Kemik yoğunluğunun artırılmasına yardımcı olarak kemik onarımını ve rejenerasyonunu uyarmaya yardımcı olur.

Vücudu enfeksiyonlarla mücadele etmesinde önemli rol oynar, soğuk algınlığı ve grip tedavisine yardımcı olmaktadır.

Kolostrum büyüme faktörleri kemik ve kıkırdak dokusunun yenilenmesine yardımcı olarak iltihaplanmayı azaltmıştır.

Kolostrum düzenli kullanıldığında yaşlanma karşıtı yararları şu şekilde olmaktadır.

-Kemik yoğunluğunun artırılması

-Anti-inflamatuar koruma

-Kolestrolün azaltılması

-İnsülin duyarlılığı

-Kanser hücrelerine karşı savunma

-Kas kütlesinin artırılması

-Bağışıklığın güçlendirilmesi

-Hücrelerin yenilenmesi

-Enfeksiyonların önlenmesi

-Sindirim sisteminin düzenlenmesi

-Ciltte oluşan kırışıklık ve sarkmaların önlenmesi

-Vücutta oluşan dejeneratif etkileri iyileştirmesi

-Anti-aging hormonların dengesini sağlayan tek doğal ve etkili maddedir.

-Cilt elastikiyetini ve DNA-RNA onarımının artırılmasına yardımcı olur.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı