Sağlık

Halsizlikle Mücadelede Size Yardımcı Olacak Gıdalar

Halsizlikle Mücadelede Size Yardımcı Olacak Gıdalar

Enerjinizin düşük olduğu zamanlar olabilir, halsizlik olur ve canınız hiç bir şey yapmak istemez. Yediğimiz besinler enerji düzeylerimiz üzerinde inanılmaz etkileri olmaktadır. Kalori esasen enerji demektir, kalori dozu yüksek gıdalar tüketerek halsizliğinize çözüm bulmuş ve enerjinizin eskisi gibi yerine geldiğini görürsünüz.

Şeker ve aşırı kafein tüketmekten kaçının, kısa süreli enerji artışı yaşanır ve kan şekerinizde inişler çıkışlar olur ki bu da sağlığınız için zararlıdır.

Uykunuzu yeterli aldığınızda doğal enerjiye ulaşmanız daha kolay olur.

Hayvansal gıdaları ve işlenmiş gıdaları mümkün olduğunca azaltın, vücut onları parçalamak için daha fazla çalışması ve efor harcaması demektir bu durum da sizi yorgun düşürebilir.

 

Halsizliğinizi ve enerji düşüklüğünüzü düzenleyecek gıdalar:

1-Chia tohumları

Kullanımı çok kolay olan tohumların içinde enerjiyi artıracak demir, magnezyum, amino asitler, B vitamini ve kalsiyum içerir. Yorgunluğa yol açan stresle mücadele edecek olan chia tohumlarını sabahları sütle tüketebilirsiniz.

chia-tohumu-1

2-Patates

B vitamini, magnezyum ve karbonhidratlar bulunmaktadır kolayca sindirilir, besleyici kaliteli lif oranı yüksek ve enerji akışına yardımcı olur.

Patates stresle mücadele ederek vücuttaki serotonin üretimini artırmaya yardımcı olacak. Günlük C vitamini gereksinimin yarısını karşılamaktadır.

food_nutrition_food_management

3-Kakao

Yüksek oranda demir, B vitamini, protein, lif ve çinko kaynağıdır. Magnezyum açısından yüksek olan kakao metabolizmayı destekleyen yorgunluğa yol açan stresle mücadele eder, kan şekerinin dalgalarıyla savaşmaya yardımcı olur. Sabahları süt veya puding olarak tüketebilirsiniz.

20-natural-energy-supplements-caffeine-coffee-1024x640

4-Maca

Şalgama benzeyen maça bitkisi şalgam gibi kullanılıyor, libido artışı ve doğurganlığı artıran bir bitkidir.

İnsan vücudu bazı ana amino asitlere ihtiyaç duyar, vücut bunu kendisi üretemediği için farklı besinlerden almaya çalışır.

Maca bitkisi 9 amino asitlerin 7’sini, 3 esas yağ asitlerinden ikisini bir arada tutan çok kıymetli bir bitkidir. Mercimek bulunan demirin ve sütte bulunan kalsiyumun  iki katına sahip, stres ve yorgunluğu gidererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

1 çorba kaşığı yiyeceklerinizin içine katarak tüketebilirsiniz, iyileşmeyi çok hızlı bir şekilde göreceksiniz.

fruit

5-Ispanak

Demir, magnezyum, B vitamini ve protein bulunan ıspanak, demir emilimine yardımcı olacak yüksek miktarda C vitamini bulunmaktadır. Ispanak yorgunluğa yol açabilecek iltihaplarla mücadele edecek yüksek klorofil içermektedir.

11-yas-genclesmek-istiyorsaniz-her-gun-ispanak-7160143_510_m

6-Kabak çekirdeği

Bal kabağı tohumları bir avuç öğleden sonraları tüketebilirsiniz. Kabak çekirdeği magnezyum, demir ve protein içermekte olup, stresle mücadele etmeye yardımcı olacak amino asit triptofan la doludur.

10-best-benefits-of-pumpkin-seeds-for-skin-hair-and-health

7-Yulaf

Enerji artıran güçlü gıdalardan biridir, 7 gram protein, 5 gram lif, potasyum, günlük demir ihtiyacınızın karşılanması, potasyum, magnezyum içeren altın madeni bir tahıldır. Şeker oranı çok düşük ve enerji veren magnezyum içerir.

the-beta-switch-system-reviews-how-to-lose-belly-fat-for-teenage-girls-6

8-Hindistan cevizi

Özellikle sağlıklı yağları içeren Hindistan cevizi fiziksel ve zihinsel enerjinizi artırabilir. Soğuk preslenmiş olarak tüketin, anti-inflamatuar, B vitamini, amino asitler, magnezyum, triptofan ve potasyum içerir.

Gün boyu yorgunluğunuzu gidererek zihinsel gücünüzü artıracaktır.

garlic-juice-and-coconut-oil-hair-loss

9-Muz

Enerji artırıcı benzersiz bir meyvedir, çözünür lif ile doludur, Magnezyum, B vitamini bulunurken kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur. Sporcuların egzersiz öncesi enerjisini artırmaya yardımcı olur.

Bunch of bananas isolated on white background

10-Narenciye

Limon, portakal, mandalina ferahlatıcı ve yorgunluğu giderici ve vücudu canlandırıcı etkiye sahiptir. Gün boyu enerji akışını sağlar.

magical-drink-that-burns-excess-belly-fat-overnight

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı