Sağlık

Hafızayı Nasıl Güçlendirebiliriz?

Hafızayı Nasıl Güçlendirebiliriz?

1-Ginseng

Hafıza ve dikkat sürecini ve beyin fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı besinler, sağlıklı beyin için çok önemlidir.

ginseng-faydalari

2-Kafein

IQ artırmak için ölçülü kafein sihirli bir mermi gibi beynin enerjisini artırır ve konsantre olmaya yardımcı olur, çikolata ve enerji içecekleri de aynı etkiyi yapar.

Enhance Your Memory and Brain Power Naturally (5) chocolat-noir-6346

3-Şeker

Doğal şeker ve karbonhidrat beynin yakıtıdır, bellek, düşünce ve zihinsel yeteneği artırır. Özellikle meyvelerden, pekmez ve doğal gıdalardan almak gerekir.

gettyimages-87845196-two

4-Kahvaltı

Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda, beyin yakıtının ilk başına kahvaltı olması gerektiğini açıklamışlardır. Özellikle kepekli tahıllar, süt ve meyveler dikkati artırır.

mavi-kose-kahvalti-tabagi-19

5-Balık

Beyin yakıtından biri de omega-3 yağ asitleri inanılmaz beyin gücüne sahip, bunama ve felç gibi hastalıklardan beyni korur ve yaşlanma belirtilerini geciktirir.

natural-brain-boosters

6-Fındık, ceviz

Antioksidan ve E vitamini açısından zengin doğal uyarıcılardır, cildi, beyni korur ve hafızayı güçlendirir.

sharpen-memory-brain-healthy-foods

7-Avokado

Kalp ve beyin sağlığı için önemli olmakla birlikte kalp hastalığı ve düşük kolesterol riskini azaltır. Kepekli tahıllar ve E vitamini açısından zengin besinler hafızayı güçlendirir, aynı zamanda cildin genç kalmasını sağlar.

Avocados

8-Yaban mersini

Serbest radikallerin yol açtığı beyin hasarlarını onarır ve beynin korunmasına yardımcı olur. Kas fonksiyonlarını geliştirerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.

1838_buyuk_5

 

9-Vitaminler ve mineraller

B, C, E, Beta-karoten ve Magnezyum gibi vitamin takviyeleri alarak beyin gücünün artırılmasına ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

berries

10-Su, uyku ve egzersiz

Uykunuzu düzenli almaya dikkat edin ve sulu kalın, egzersiz yaparak düşünce netliğinizin kazanılmasına yardımcı olun, rahatlayın ve meditasyon yapın.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı