Güzellik

Günlük Yapılması Gereken Beden Temizliği

Günlük Yapılması Gereken Beden Temizliği

Sağlıklı kalabilmemiz için günlük yapmamız gereken temizlikler vardır, ancak o zaman sağlıklı ve toksinlerden arınmış oluruz. Günlük organlarımızı temizlememiz zihnimizi zinde ve berrak yapacak düşüncelerimiz detoks yaparak düzene girecektir.

Günlük detoks yaparsanız bedeninizin ve zihninizin düşünce gücü daha fazla artacak, toksinlri vücutta biriktirmemiş olacaksınız.

electric-body_0

-Su

Sulu kalmak bedenimiz için yapabileceğimiz en önemli şeylerden biridir.  Yeterli miktarda su içmek demek toksinlerin daha hızlı vücudumuzdan atılmasını sağlayacak ve bir çok hastalığın ve erken yşlanmanın önüne geçmiş olacaksınız.

Sulu kalmak, cildinizin sağlıklı kalacağına daha iyi uyumanıza, baş ağrılarınızın geçmesine, yeterli uykunuzu almanıza, cildinizin parlak ve sağlıklı kalacağına, sindirim sorunlarınızın çözüleceğine, ağrıların ve krampların yok olacağına neden olacaktır.

494312831-640x426

-Nefes almak

Bilinçli nefes almak sinir sisteminizi sıfırlamanıza yardım eder, kendinizi sakin hissetmenize ve vücudunuza yeterli enerjiyi almanıza yardımcı olacaktır.

Burnunuzdan nefes alınız ve teneffüsünüzü yedi saniya tutarak ağzınızdan yavaşça verin. Beş kez tekraralayın, inhalasyonu, ekshalasyondan daha uzun süre bırakmak enerjiyi artırır ve rahatlamanızı sağlar.

pocnete-od-denes-plan-za-detoksikacija-1

-Düzenli alışkanlıklar edinin

Suyu sıkıştırmanın aksine meyve ve sebze tüketerek lifi koruyarak, besin maddelerinden fazlasıyla yararlanmış olursunuz.

-Cildinize lifle ovun

Cildin sağlıklı detoksifikasyon ve uygun sindirim için bedeninizi lif ile ovmak veya fırçalamak kan dolaşımını artırır, drenaj geliştirir, selüliti azaltır ve hazmı kolaylaştırır.  Detoksifikasyonu artırmak için fırça, lif veya kuru havlu kullanabilirsiniz.

daily-detox-5

-Dilinizi fırçalayın

Önce dişlerinizi fırçalayın, sonra dilinizin üzerini fırçalayın. Kandida gibi mantarların ağız içinde temizlenmesiniz sağlayarak mide ve sindirim sistemine ulaşmasını önlemiş olursunuz.

-Lifli gıdaları ve antioksidan alımınızı artırın

Düzenli sindirim için ve kendinizi tok hissetmenize yardımcı olacak antioksidanlar ve tahıllar alın, mercimek, fasulye, meyve ve sebzeler, portakal, yaban mersini gibi lifli gıdalar tüketerek vücudu serbest radikallere karşı korumuş olursunuz.

5-daily-detox-recipes-to-keep-in-your-back-pocket green-liver-detox-juice

-Düzenli ter atınız

Egzersiz yaparak, düzenli yürüyüş, yüzmek gibi düzenli spor yaparak ter yoluyla toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlar. Düzenli egzersiz kan dolaşımını ve sindirim sistemini hızlandıracaktır. Hamam, sauna ve buhar odası gibi sıcak banyolar cilt sağlığı ve toksinlerin atılımına yardımcı olacaktır.

sauna_bath

180542145-640x421

-Uyku

Sağlıklı ve düzenli uyku beyninizin sıfırlanmasına hücrelerin onarılmasına ve karaciğer ve böbreklerdeki toksinlerin atılmasına neden olacaktır. Ayrıca sağlıklı ruh haline kavuşmuş olursunuz.

-Probiyotik tüketin

Sağlıklı bakerilerin bağırsaklarda doğal olarak kalmasını ve zararlı bakterilerin atılmasını sağlayacaktır.

-Hint yağı paketi

Midenizin ve karaciğerin üzerine hint yağı ile ıslatılmız bir bez veya havlu yerleştirin, onun üzerine plastik sargı yerleştirin ve üzerine sıcak su torbası yerleştirin. Toksinlerin serbest kalarak rahatlamanıza neden olacaktır. Bu paketi yarım saat bekletin mideniz ve karaciğerinizi detoks etkisi yapacaktır.

castor-oil-detox img_6062

-Çaylar

Bitkisel çaylar içinizi temizleyerek detoksifikasyonu artıracak, karaciğeri temizleyecek, sindirim sistemini düzenleyecektir. Dulavrat otu, hindiba, karahindiba, zencefil, ve zerdeçal gibi bitkilerin çayını tüketin. Metabolizmayı artırmaya yardımcı olacaktır.

Zencefilli, limonlu ve sıcak su ile yapılan karışım detoks yapacaktır.

daily-detox-tips-2

lemondetoxtea

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı