Güzellik

Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Güneş Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

Güneş lekeleri normal ciltten daha koyu veya açık renk olabilir, özellikle eller, boyun, burun üzerinde, alında, yanaklarda, dudak üzerinde ve kollarda görülebilir. Güneş altında korumasız hareket edilmesinden kaynaklanmaktadır. Yazın ister istemez güneş lekelerine maruz kalınabiliyor, güneş ışınlarının dik geldiği zamanlarda iyi korunmalı e güneş korumalı ürünler kullanılmalıdır.

Young Woman Lying on Massage Table --- Image by © Royalty-Free/Corbis

1-Elma sirkesi ve limon

Elma sirkesi güneş lekelerini ve yaşlılık lekelerini açmaya yardımcı olur, içerisinde bulunan asitlerin cilt rengini açma özelliği vardır. Aynı zamanda elma sirkesi ve limon suyu antibakteriyel özellikler sahip olmakla birlikte siyah noktalara, akne tedavisinde, sivilceler de ve güneş lekelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Elma sirkesi ve limon eşit oranlarda karıştırarak lekelerin üzerine sürün ve günde bir kaç kez tekrarlarken lekeler geçene kadar her gün uygulayın.

acv honey-natural-remedies.jpg.653x0_q80_crop-smart

2-Çay ağacı yağı

Anti bakteriyel olan çay ağacı yağı güneş lekelerini ve sivilceleri iyileştirmektedir. Lekelerin üzerine sürün ve kurumasını bekleyin, lekeler geçene kadar uygulayın.

cay-agacikadınlara-notlar-çay-ağacı-yağı

3-Yeşil çay

Antioksidanlar açısından zengin olan yeşil çay güneş lekelerini ve güneşin hasar verdiği cildi onarmaktadır.

greentea1

4-Süt

Süt, tereyağı ve ayran güneş lekelerini açma özelliklerine sahiptir. Lekelerin üzerine herhangi birini uygulayın 20 dakika bekleyip yıkayın.

moloko-1728x800_c

5-Limon

Koyu cilt lekelerini açmaya yardımcı olur, aynı zamanda hücrelerin yenilenmesini sağlar. Günde bir kaç kez lekelerin üzerine sürün ve geçene kadar uygulamaya devam edin.

maxresdefault 42-25959345_chapeau2

6-Yoğurt

Yoğurdun içine bal ve limon suyu katarak lekelerin üzerine sürün ve kuruyana kadar bekleyin lekelerin renginin açıldığını göreceksiniz.

yoAurt-mayalamanAn-pAf-noktalarA2 How-to-Get-Rid-of-Sunburn-Blisters-Treatment-and-Best-Home-Remedies

7-Üzüm

Hangisini bulursanız ancak siyah üzüm daha etkili olabilir, ezin ve lekelerin üzerine uygulayın, günde bir kaç kez lekeler geçene kadar uygulayın.

fresh-grapes-874221homemade-masks-2

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı