Sağlık

Grip Hastalığı ile Doğal Mücadele

Grip Hastalığı ile Doğal Mücadele

Grip, virüslerin solunum sistemine girerek bağışıklık sistemini zayıflatarak hastalık oluşturmalarıdır. Tedavisi yoktur. Sadece vücudunuzu dirençli hale getirerek mücadele edebilirsiniz.

soup-sick-foodborneillness-saynotofoodwaste-healthy-happy

Gribi hafifletici bitkisel çözümler:

  1. Bol sıvı tüketilmesi, grip vücuttaki sıvıyı azaltarak ateşlenmenize neden olmaktadır. Nemli bezlerle vücudu nemli tutun. Bol su, tavuk çorbası ve çay size iyi gelecektir.
  2. Zencefil çayı iyi gelecektir, mide bulantısına, burun tıkanıklığına ve mideye iyi gelecektir. Kas ağrılarınızı ve titremenizi hafifletir. Taze limon, bal zencefil çayının içine katabilirsiniz. Zencefili 15-20 dakika kaynatarak ocaktan alın, içine bal ve limon dilimleri ekleyin.
  3. Kas ağrıları için kas gevşetici merhem kullanın. Esansiyel yağı kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını eriterek masaj yapabilirsiniz. Boğaz kaslarınıza da masaj yaparak sürün.
  4. Kendinize tv karşısında rahat edeceğiniz bir kanepeye hasta yatağı yapın. Her zaman uyumak olmaz, kitap okuyabilirsiniz yada yatakda sizi yormayacak bir etkinlik yapabilirsiniz. Dinlenmeniz şart, virüsün vücuttan atılma süresini bu şekilde geçirebilirsiniz.
  5. Duş alın. Ilık ve sıcak su eklemlere ve titremeye iyi gelir. Kendinizi dinlenmiş ve güçlü hissedeceksiniz. Keyifli olunca vücut direnciniz ve moraliniz yüksek olacaktır.
  6. Okaliptüs ve lavanta yağı kullanın. Hem banyo suyuna katın, hem de tütsü şeklinde evde kokutarak kullanabilirsiniz. Vücut stres atarak rahatlayacak eklem ağrılarınızı hafifleterek burun tıkanıklığınızı da açmış olacaktır. Deniz tuzu banyo suyuna katabilirsiniz. Lavanta, ladin, okaliptüs vücudunuzun griple mücadelesinde yardımcı olacaktır.
  7. Soğuk algınlığı ve gribi birbirinden ayırın, ikisi bir değildir. Grip genellikle burunda sulu akıntı ve öksürük şeklinde olur. Özellikle mevsimsel geçişlerde, havaların ısınmasıyla gribal enfeksiyonlar artmaktadır.

Herbal-Secrets-To-Stay-Healthy-During-Cold-Flu-Season_ftqhealing_spices

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı