Güzellik

Göz Kapağı Sarkması ve Tedavi Yöntemi

Göz Kapağı Sarkması ve Tedavi Yöntemi

Göz kapaklarının sarkması kadını olduğundan daha yaşlı göstermektedir, görüşünü engellerken psikolojik olarak görüntü rahatsızlığı hissettirmektedir.

Göz kapağı etrafında bulunan kaslar gözlerimizi açıp kapatmamıza yardımcı olur,  kalıtımsal ve bazı nedenlerden dolayı göz etrafı kaslarında gevşeme olur, gözleri açıp kapatırken zorlanabilirsiniz.

Göz Kapağı Sarkması ve Tedavi Yöntemi

Cerrahi yöntemlere başvurmadan önce doğal yolları deneyin, zira ameliyat, anestezi kullanılması, yüzün ve kaşların etkilenmesi gibi bir takım sorunlar çıkabilir, önceden araştırma yaparak doğal tedavi yollarını araştırın en son çözüm olarak ameliyat düşünün.

Göz kapaklarının sarkma nedenleri, normal bir yaşlanma süreci olabilir, migren gibi baş ağrıları, şeker hastalığı, göz kapağı kaslarında gevşeme, beyin hastalıkları, sinirsel rahatsızlıklar gibi nedenlerden dolayı sarkma olabiliyor.

Doğal ilaçlar ile göz kapağı sarkmaları sabitlenebilir, en iyi ilaç evde göz kapağı sorunlarını kolayca çözebilirsiniz. Yaşlanma süreci ile birlikte  doğal ev çözümlerini uygulayarak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Göz Kapağı Sarkması ve Tedavi Yöntemi

 

Sarkmış göz kapakları için doğal tedavi yöntemleri:

1-Papatya çay poşetleri

Anti-inflamatuar olan papatya çay poşetini önce buzdolabında bekletin, gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 20 dakika bekletin.

Papatya çay poşetleri

 

2-Aloe vera

Macun haline getirip göz kapaklarına uygulayın, karışım için 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı rendelenmiş salatalık ve 1 yemek kaşığı aloe vera karışım yapın ve buzdolabında bekletin, karışımdan çay poşetine koyarak gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 20 dakika bekletin, kalan malzemeyi cam kapta buzdolabında saklayabilirsiniz.

Aloe vera

 

3-Salatalık

Salatalığı dilimleyin ve buzdolabında saklayın, göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin ve 20 dakika bekletin, büzücü özelliği göz kapağının toparlanmasına yardımcı olur.

Salatalık

 

4-Buz torbaları

Cildi sıkılaştırmak için en iyi yöntemlerden biri de soğuk buz küpleridir, bir bezin içine yerleştirerek göz kapakları üzerine yerleştirin 15 dakika bekleyebilirsiniz.

Buz torbaları

 

5-Yumurta beyazı

Göz kapakları sarkmasında doğal yollardan biridir, göz kapaklarına yumurta beyazı sürün cildi sıkılaştırarak göz kapaklarını kaldırmaya yardımcı olur.

Yumurta beyazı

 

6-Üzüm

Üzüm yemeniz göz kapağı tedavisinde çok etkindir, yaşlanma sürecini yavaşlattığı için deri sarkmasını önlemede önemli bir etkendir.

Üzüm

 

7-Uyku

Eğer doğru düzgün uyumazsanız gözleriniz yorgun ve şiş görünecektir, düzenli uyursanız göz kapaklarının sarkmasını önlemiş olursunuz.

Ayrıca sağlıklı kalabilmek için göz kapağı egzersizleri yapabilirsiniz, göz kapağı sarkmasını önlemenin en iyi yolu doğal yöntemleri denemektir.

Uyku

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı