Güzellik

Göz Etrafındaki Cildinizi Gençleştirin

Göz Etrafındaki Cildinizi Gençleştirin

Göz etrafındaki cilt, diğer cilde göre daha ince ve hassastır, bu yüzden çok hızlı yaşlanma etkilerine uğrar. Stres, sağlıksız beslenme, cilt bakımı eksikliği, yorgunluk, güneş hasarları ve genetik sebepler göz etrafındaki cildinizi erken yaşlandırır.

Göz etrafı cildinizi gençleştirip, koyu halkaları, çizgileri ve kaz ayakları gibi sorunlarla nasıl baş edeceğinizi bilmiyorsanız ve endişeleniyorsanız işte size çözüm yolları sunuyoruz.

Gençlik iksirleri

-Göz etrafındaki cildinizi gençleştirmek için anti-aging size uygun krem seçerek göz altınıza uygulayın. Bu tür kremler göz altını nemlendirir, kuruluğu önler ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Hyalüronik asit veya retinol gibi yaşlanma karşıtı kremler kullanarak olgun cildi canlandırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yüzünüzü iyice temizleyip kuruladıktan sonra, akşam ve sabah göz altı kremlerini kullanabilirsiniz.

-Genç görünümlü bir cilt için, içeriden beslenmek de çok önemli, sadece dışarıdan cildi beslemek yeterli değildir.

Gün boyunca 8 bardak su içeceksiniz, su kırışıklıkların arasını açar ve büzüşmüş deriyi açarak düzeltir. Su içmediğinizde cildiniz mat ve ince çizgileriniz kaçınılmaz olur.

Yaşlanma etkilerini yavaşlatan besinler tüketin, yeşil yapraklı, lifli, narenciye, meyveler, balık, domates gibi hücrelerinizi yenileyecek ve cildinize iyi gelecek besinleri tüketmeye özen gösterin.

Ayrıca düzenli olarak bitki çayları ve yeşil çay tüketin, cildinizin erken yaşlanmasından sorumlu olan serbest radikaller, dış etkenler ve güneş hasarlarını onararak cildinizin gençleşmesine yardımcı olur.

-Çalışma alanlarında teknolojik aletler sıkça kullanıldığından, gözlerinizde yorgunluk ve kırışıklıklara neden olacaktır.

Gözlerinizin yorgun olması bakışlarınızı etkileyecektir, gözlerinizin etrafına masaj yaparak dinlendirin.

Göz masajları için kuşburnu ve avokado yağlarından faydalanabilirsiniz. Parmaklarınıza bir kaç damla damlatın ve göz etrafına masaj yapın, gözünüzün içine değdirmeden dairesel hareketlerle masaj yapın.

Gözünüzün üzerine kaşlarınıza kadar yağı sürün, kan dolaşımını teşvik ederek gözlerinizin canlanmasını ve yorgunluğun gitmesine yardımcı olacaktır.

-Gözlerinizi gençleştirmek ve güzel görünmesi için doğal ürünler kullanın, badem yağı, aloe vera jeli sürün, cilt dokusunu canlandırmaya yardım eder.

Yumurta akı sürün cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur, avokadoyu ezerek göz etrafına uygulayın, kollajen üretimini sağlar ve gözlerinizin derisini gençleştirir.

Diğer kollajen üreten meyvelerden maske yaparak yararlanabilirsiniz size iyi gelecektir.

-Eğer mor halkalarınız varsa, sorunu çözmek için size ip uçları.

Patates veya salatalık dilimleyin bir süre buzdolabında bekletin, sonra gözlerinizin üzerine yerleştirin.

Papatya gibi içtiğiniz bitki çaylarının poşetlerini atmayın gözlerinizin üzerine yerleştirin, şişkinlik ve yorgunluğu alacaktır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı