Güzellik

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göz altı kırışıklıkları yüzün  tüm güzelliğini tehlikeye düşürebilmekte ve kendimizi kötü hissetmemize neden olur. Kadınlar güzel ve bakımlı olduğunda kendilerini iyi hissederler, göz altı kırışıklıklarınız varsa durun hemen telaşlanmayın, bakın pahalı olmayan ve ücret ödemeden evde bulunan gıdalardan  maske yaparak göz altı kırışıklıklarından kolayca kurtulabilirsiniz.

 

Göz altı kırışıklıklarından kurtulmak için ev çareleri:

-Ananas

Anti-inflamatuar kırışıklıkları tedavi etmeye yardımcı olur, alfa hidroksi asit, ananas göz altı kırışıklıkları yanı sıra cildi sıklaştırır ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur.

Ananas suyunu cildinize sürün ve 20 dakika bekletin ve yıkayın.

pineapples-1353212_1920

-Hintyağı

Hassas ciltler için uygun ve günlük nemlendirici olarak kullanılabilir. Gözlerin altında kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Hint yağını parmaklarınız ile gözlerinizin altına sürün, akşamda sürebilirsiniz ince çizgileri azaltacaktır.

castor-oil-for-hair-growth

-Biberiye yağı

Göz  altı kırışıklıkları önlemeye ve cildi beslemeye yardımcı olur. Biberiye yağını parmaklarınız ile birlikte göz altına masaj yaparak sürün, oluşacak olan kırışıklıkları da önlemiş olursunuz.

A small bottle of essential oil with sprigs of fresh Rosemary, one with flowers.

winter-beauty

-Salatalık

Yetersiz su tüketimi göz altı çizgilerine neden olur, göz altı morluklarından, halka ve çizgilerden kurtulabilirsiniz. Salatalık dilimlerini buzdolabında bekleterek göz altına yerleştirin, soğuk olunca daha etkili olur.

drink-this-before-you-go-to-sleep-and-youll-reduce-belly-fat-in-no-time

-Zencefil ve bal

Doğal nemlendirici ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. 1 tatlı kaşığı zencefil, yarım çay kaşığı bal ile karıştırarak yüzünüze masaj yaparak sürün. 10 dakika bekletin ve yıkayın, cildi nemlendirerek kırışıklıkları önler.

honey-06

Ginger Root SLiced

-Hindistan cevizi yağı

Cildi besler ve nemlendirir, deride bulunan kırışıklıkların önlenmesini sağlar. Hindistan cevizi yağı ile göz altına masaj yaparak sürün ve 10 dakika bekletin. Cilt sağlığı ve yumuşaklığı için ideal bir meyvedir.

b2b77bb26ab137c162d5b23f25ab3b58

-Zeytin yağı

Sızma zeytin yağı bal gibi cildi nemlendirir ve kırışıklıkları önler. Zeytin yağını hafif ılıtarak göz altına masaj yapın, geceleri uygularsanız daha etkili olabilir.

olive-oil-w-olives

-Avokado

Göz altı kırışıklıklarını tedavi eder, cildi besler, nemlendirir ve koyu halkaları düzeltir.  Avokado dilimleyerek göz altına yerleştirin 15 dakika bekletin. Ezerek püre halinde de kullanabilirsiniz.

avokado

-Gül suyu

Kırışıklıkları tedavi eder , cildi yumuşatır ve cildin hava almasını sağlar. Gül suyu cilde ferahlık verir, tıkanmış gözenekleri açar, cildin rengini açar, göz altında bulunan morlukları ve şişlikleri azaltır.

rose hips and essential oils

-Yumurta beyazı

Yumurta akını cilt sıkılaştırmaya ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Yumurta akını göz altına sürün 10 dakika bekletmeniz yeterli olur, tüm yüzünüze de masaj yaparak sürebilirsiniz.

y-56d548551aaacrosadior-flower-crown-14

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı