Moda

Gömlek Yakaları Nasıl Temizlenir?

Gömlek Yakaları Nasıl Temizlenir?

Gömlek yakası lekelerini çıkartmak her zaman zordur. İnatçı lekeler ölü deri, yağ ve kir lekelerinin yanında bir de parfüm lekeleri birleştiğini de gömlek yakaları sarı ve kahverengi lekeler oluşmaktadır. Makineye yıkamak için attığınızda da lekelerin çıkmadığını görürsünüz. Uzman kişilerden gömlek yakalarında bulunan kirlerin nasıl çıkarıldığını ve ip uçlarını vereceğiz.

ff2f2004fb4da55c906663992ef6a316       7a9554d7d4c0172097c11ec04d3a7313

 

Kirli yakalardan kurtulmak için:

1.Deterjan çözeltisi

Özellikle bulaşık deterjanı veya yağ çözeltili şampuanlar mükemmel yağ çözücü ve leke çıkarıcı özelliklere sahiptir.

Leğenin içine ılık su dökün ve gömleği ıslatın, yakasına bulaşık deterjanı dökerek yarım saat dinlendirin. Eski bir diş fırçası ile kumaşa zarar vermeden fırçalayın daha sonra her zaman yıkadığınız şekilde makinenizde yıkayın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

images     p

2.Limon suyu

Limon suyu en iyi leke çıkarma maddelerinden biridir. Limon suyunu kirli yakaya sürün ve 30 dakika bekleyin. Çamaşır suyu etkisi gösterecektir. Makinanın içine atarak her zaman yıkadığınız şekilde yıkayın.

po        c

3. Kabartma tozu

Gömlek yakasını ıslatın kabartma tozunu sirke ile ıslatarak yakaya sürün ve 30 dakika bekletin, lekelerin gevşemesine neden olur. Eski diş fırçası ile kumaşa zarar vermeden fırçalayın daha sonra çamaşır makinasında yıkayın, inatçı lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Organic cleaners with bicarboante and lemon for stain

Ayrıca makinanızda tüm çamaşır ve gömlekleriniz için okaliptus yağı kullanabilirsiniz, doğal yağ çözücü ve leke giderici olarak kullanılırken alerji ve egzamanız varsa çamaşırlarınızı doğal okaliptus yağı ile çamaşır makinanızda kullanabilirsiniz.

Herhangi bir giysi üzerinde, özellikle yaka ve manşetleri bakımından özen göstermek gerekmektedir. Çünkü yaka; terleme, vücut yağları, saç spreyleri, makyaj, takı oksidasyonları ve parfüm lekeleri ile kirlenmiştir. Manşet ve yakalarda bulunan parfüm lekeleri zamanla sararır ve lekeyi çıkartmak zorlaşır.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı