Sağlık

Göbek Yağlarını Yakan En İyi Gıdalar

Göbek Yağlarını Yakan En İyi Gıdalar

Orta yaş kadınlarda göbek yağlarının birikmeye ve kalıcı olmaya başladığı dönemlerdir, 50 yaşlarda kalıcı olduğu belirlenirken bunların nedenleri olarak hormon değişiklikleri, stres ve hareketsiz yaşam olarak sıralanmıştır.

Sonuçta obeziteye doğru giden bir yön olduğunu bununla birlikte şeker hastalığı ve kalp sorunlarını da beraberinde getirdiği görülmüştür.

Oysa yapılacak diyet ve sağlıklı egzersiz ile birlikte göbek yağlarından kolayca kurtulabileciniz  sağlıklı bir yaşamın kapısını açmış olacaksınız. Yapılan diyet ve egzersiz ile birlikte kilo kaybını sağlamak, kan şekeri seviyelerini düzenlemek, kolesterol ve kan basıncı düzenleyerek kilo vermenin olumlu değişikliklerine neden olmaktadır.

Göbek Yağlarını Yakan En İyi Gıdalar

Diyet yaparken kendinizi aç bırakmayın zira aç kalmak metabolizmayı yavaşlattığı için size daha çok kilo aldıracaktır. Düşük kalorili diyet yaparak aç kalmadan kilo verebilirsiniz, ancak düşük kalorili besinler tükettiğinizde ruhsal değişimler, kan şekeri seviyelerinde düşüş, saç dökülmeleri gibi rahatsız edici yan etkiler ortaya çıkabilir, oysa sağlıklı beslenerek diyetin bir çok yan etkilerinden kurtulmuş olursunuz.

Göbek Yağlarını Yakan En İyi Gıdalar

Bilmeniz gereken önemli şey vücudunuzu iyi tanımanız ve nerede ne kadar  fazlalıklarınızın olduğu ve nedenlerini bilerek hareket etmelisiniz.

Kilo almadan sağlıklı beslenerek göbek yağlarından kurtulabilirsiniz:

1-Elma

Elma besin maddeleri ve lif ile dolu, C vitamini, beta-karoten, fitosterol, flavonoidler, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller ile dolu.

Yapılan araştırmalarda her gün bir elma yiyen kişilerde kilo almadığı ve kolon kanserinden korunduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır, günde üç elmaya kadar tüketebilirsiniz.

Elma

2-Karpuz

Karpuz kan lipidlerini değiştirmesi ve göbek yağının oluşumunu engellemektedir, yağ ve kilo kaybına neden olarak kolesterolü düşürmektedir. Karpuz göbek yağlarını azaltan en iyi besinlerden biridir, vitamin ve düşük kalori, B1, B6,  C vitamini, folat ve magnezyum içerir. Yapılan araştırmalarda karpuz tüketenlerde göbek yağlarının azaltıldığı ve kalp hastalıkları riskini de azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Karpuz

3-Domates

Domates düşük kalori içerirken, obezite ile birlikte kronik hastalıkların önlenmesine yardımcı olan bileşikler bulunmaktadır. Bir orta boy domateste 22 kalori, 5 gram karbonhidrat ve 1 gram protein bulunurken içerisinde A, C, K, ve potasyum bulunmaktadır. Domates de bulunan bileşik 9-okso-ODA karın yağlarını kontrol etmeye ve obeziteyi önlemektedir, hem pişmiş hem de çiğ olarak düzenli olarak tükettiğinizde, göbek yağlarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Domates

4-Kiraz, Vişne, Çilek, Kızılcık, Ahududu, Böğürtlen

Bu meyveler ve tüm kırmızı meyveler vücudun sağlıklı bir şekilde kan dolaşımını sağlayarak, metabolizmayı çalıştırarak ve antioksidan içererek karında biriken yağları yakarak bir çok hastalıkların oluşumunu da engellemektedir.

Bu sağlıklı gıdaları tüketerek göbek yağlarından sağlıklı kurtulmanızın en iyi yollarından biridir.

Kiraz, Vişne, Çilek, Kızılcık, Ahududu, Böğürtlen

5-Kereviz

Kereviz C vitamini ve kalsiyum içermektedir, karnın çevresindeki yağları azaltmaya yardımcı olurken, lif oranı ile metabolizmayı çalıştırmaktadır.Yeşil yapraklı sebzelerin her çeşidi kilo vermeye yardımcı olurken kadınlarda yumurtalık kanseri riskini aza indirgeyecek bileşenler bulunmaktadır.

KerevizKereviz

6-Ispanak ve Lahana

Ispanak ve lahana göbek yağlarını azaltmaya yardımcı olurken düşük kalorili ve yüksek oranda lif barındırması ile birlikte kemiklerin ve kasların güçlü kalmasını sağlayan kalsiyum içermektedir.

Lahana vücudumuzda bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olurken karındaki inatçı yağların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Vücudun yağ yakmasını sağlayan önemli sebzelerden biridir.

IspanakLahana

7-Nane

Bir bardak suyun içine bal, biber ve nane yaprakları koyarak üzerine kaynar su dökün ve 5 dakika bekletin ve sonra düz karnın keyfini çıkartın. Nane karın etrafında biriken yağları azaltmaya yardımcı olurken bal ve biber de metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Nane

8-Muz

Muz kan basıncını korumaya yardımcı olurken, kalp hastalıklarından koruyan potasyum içermektedir. Muzda bulunan pekin, sindirime yardımcı olarak besleyici maddeleri emmeye yardımcı olan sindirim enzimlerinin işleyişini geliştirir, karın yağlarını eriterek metabolik sürecin işleyişine yardımcı olmaktadır.

Muz

9-Su

Göbek yağlarını eritmeye ve kilo vermeye , aynı zamanda vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Cildinizi parlak tutar, sindirimi çalıştırır, göbek yağlarını azaltmanın en kolay yollarından biridir.

Su

10-Yeşil çay

Yağ yakma konusunda en iyi bilinen içeceklerden biri olan yeşil çay, aynı zamanda bir ilaçtır. Kanserle mücadele eder, kolesterolü düşürür, kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olur, metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki yağ hücrelerinin büyümesini önlemektedir.Sadece karın yağlarını yakmaz aynı zamanda kötü hastalıklara karşı savaşan bağışıklık sistemini artırır.

Yeşil çay

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı