Anne ve Çocuk

Gebelikte Üzüm Yemenin Faydaları

Gebelikte Üzüm Yemenin Faydaları

Gebelik güzel bir deneyimdir. Kadının ve bebeğin sağlıklı büyümesi için bazı vitamin ve minerallere ihtiyaç vardır. Üzüm bir çok açıdan annenin ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılayarak bir çok eksikliği giderecektir. Anne ve bebek sağlıklı olacaktır. Anne adayı diyabete yatkın olduğu için üzüm yemede aşırıya kaçmamak gerekir. Günde 1 avuç yenilmelidir.

raisin-blanchamilelikte üzümyemek

  1. Diş bakımı, hamilelikte diş bakımı çok önemlidir. Yeterli beslenme olmadığında dişlerde dökülmeler ve ağızda koku oluşturur ve mide bulantıları olur. Üzüm diş etlerindeki kanamaları ve çürükleri önler, oleanolic asit oluşturarak ağız bakterilerini önler.
  2. Kabızlık, üzümde lif oranı yüksek olduğu için, özellikte erken gebelik esnasında oluşan kabızlığı önler.
  3. Kan hücrelerinin yenilenmesi,  anne karnında cenin büyüyebilmesi için yeterli kana ihtiyaç vardır. Üzüm B vitamini kompleksi oluşturarak vücutta Demir ve hemoglobin düzeylerini artırır. Zayıflığı ve anemik sorunları ortadan kaldırır.
  4. Kanser hücrelerinin oluşumunu önler, vücut hamilelik sırasında çok fazla değişikliğe uğrar ve kanser gibi ciddi sorunlar oluşturur.Kuru üzüm antioksidan sayesinde kanser hücrelerinin oluşumunu engeller.
  5. Hazmı kolaylaştırır, üzüm lif içeriği sayesinde vücuttan atık maddelerin atılması ve besinlerin kolay sindirilmesini sağlar. Potasyum ve magnezyum kuru üzümde asitliği azaltarak besinleri sindirilmesini sağlar.
  6. Enerji sağlar, üzümün içinde bulunan fruktoz ve glikoz vücuda enerji verir. Annenin bağışıklık sistemini güçlendirerek bebeğin sağlıklı büyümesini sağlar.
  7. Bebeğin anne karnında büyümesini sağlar.
  8. Üzüm Kalsiyum ve Demir  vitaminleri içerdiği için bebeğin kemiklerinin güçlü olmasına yardımcı olur.
DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı