Genel

Gardrobun Temel Kıyafetleri

Gardrobun temel kıyafetleri, olması gereken ve  iyi hazırlanmış bir gardrop kıyafetlerin temelin oluşturmaktadır, temel yöntem dolabın bel kemiğidir, eğer bir eksiklik bulunursa, her zaman doğru kombinasyon oluşturmakta zorlanırsınız.

Kıyafetlerin temel amacı her gideceğiniz ortama göre zorlanmadan kolayca kıyafet eşleştirmesi yapabilmenizdir. Kaliteli kıyafetler seçerseniz uzun süre eşleştirme yaparak kullanabilirsiniz, tabii ki gardrobun temellerini daha orijinal parçalardan seçin aksi taktirde istenmeyen fiziksel görüntü ortaya çıkabilir.

Modaya uygun aksesuarlar ile birleştirerek kıyafet fikirlerinizi çoğaltarak modern parçalar oluşturabilirsiniz.

Dolabınızda olması gerekli  ve eşleştirmesi kolay olan kıyafetler.

1-Pantolon ve ceket

Pantolon ve ceket, hem iş hemde eğlence için gerekli olan parçalardır takım olarak giyebileceğiniz gibi ayrı ayrı da eşleştirerek değerlendirebilirsiniz.

2-Etek

Koyu renkli veya nötr bir etek dolabınızda olması gerekli parçalardan biri olarak bir çok şekilde giyilebilir.

3-Beyaz bluz

Beyaz gömlek iş veya eğlence gibi her ortamlarda giyebileceğiniz ve aynı zamanda kot veya klasik pantolonlara uyabilen kıyafetlerden biri olarak acil durumlar için kurtarıcınız olabilir.

4-Bej veya gri pantolon

Siyah ceket veya beyaz bluz ile eşleştirmede uyumlu parçalardan biri olarak çok yönlü kıyafetlerden biridir.

5-Siyah elbise

Siyah ve beyaz elbise, kış için siyah tercih edilirken yaz mevsimi için beyaz elbise mevsimsel olarak acil hazırlanmanız gereken mekanlar için ideal kurtarıcı kıyafetlerin başında gelmektedir,  mekana göre farklı aksesuar ile tamamlayabilirsiniz.

6-Kot pantolon

Farklı renk ve kesimlerde en az iki kot pantolon olmalı, pratik ve tüm ortamlara uyumlu eşleştirmesi kolay parçaların başında gelmektedir.

7-Hırka

İş ve hafta sonu giyebileceğiniz farklı renklerde veya siyah beyaz da olabilir ya da mevsimsel hırka olması gereken kıyafetlerden biridir.

8-Tişört

Beyaz veya siyah tişört siluetinize göre seçin, yuvarlak yakalı veya v yakalı olabilir, kot, etek, ceket, mont gibi her kıyafetle kolayca giyebilirsiniz.

9-Kazak

Kalite gardrobun temellerini oluşturmalı, bütçeniz uygunsa kaşmir tercih edin ve iki renk kazak olmasına dikkat edin.

10-Kaban

Kışlık ve mevsimlik olmak üzere ve sizi şık aynı zamanda zarif gösterecek, modaya uygun kıyafet seçimi yapın.

11-Kot ceket

Kot ceket gardrop temellerini oluşturan kıyafetlerin başında gelmektedir. Kot pantolonla beyaz veya renkli olabilir, uzun tunik, fular ve takılar ile eşleştirme yapabilirsiniz.

12-Deri ceket

Gardrobda uzun süre saklayabileceğiniz kıyafetlerden biridir.  Pantolon, etek, topuklu ve düz ayakkabılar ile giyebilirsiniz, ayrıca modası geçmeyen kıyafetlerden biridir.

 

13-Ayakkabı

Siyah ve renkli iki çift stiletto ayakkabılar her koşulda şık olmanızı sağlayacaktır, iş kıyafeti, etek, elbise ve kot pantolon ile kullanabilirsiniz.

 

14-Botlar

Hem yazın hem de kışın giyilebilen mevsimlik bot tercih edin, çok düz olmasın az topuklu ve hafif aynı zamanda rahat olmasına dikkat edin.

15-Sandalet, babet ve spor ayakkabı

Renkli olanları tercih edin, yaz kıyafetleri daha renkli ve gösterişli olmalı, her kıyafet altına rahatlıkla giyebilirsiniz.

16-İç çamaşırı

Krem ve siyah takım iç çamaşırı vazgeçilmez olsun, beyaz kıyafetler içine krem çamaşır görünmez olur, beyaz tişörtün ve elbisenin altında görünmez ve size kolaylık sağlar.

17-Çanta

Çanta, abiye, sıra ve yaz için de kullanabileceğiniz çeşitlerde olsun, siyah ve beyaz çantalar yazlık ayakkabılarınız ile uyumlu olsun.

18-Eşarp, takı ve şapka

Eşarp, şapka ve takılarınız kıyafetlerinizin tamamlayıcı unsurlarındandır, aksesuar seçerken modaya uygun, aynı zamanda gece ve gündüz kıyafetlerini göz önünde bulundurarak seçim yapın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı