Güzellik

Evsel Doğal Saç Boyaları

Evsel Doğal Saç Boyaları

Eğer saçınızın sağlıklı ve parlak olmasını istiyorsanız kimyasallar ve saç boyası kullanmadan da saçınızın rengini açabilir ve koyulaştırabilirsiniz. Üstelik bir ücret ödemeden kendiniz yapabilirsiniz.  Kimyasallara maruz kalmadan ve saça zarar vermeden doğal ürünler kullanarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz.

natural-hair-color-tips-1076x615

Özellikle gebelerin bebeğe zarar vermeden doğal yöntemlerle saçlarını boyamaları rahatlığını ve güvenini yaşayacaklardır. En çok bitkisel boya uygulamalarına hamileler sevineceklerdir.

Evde kolayca uygulayacağınız saç boyaları saçlarınızı besler ve gerekli vitamini de sağlamış olur. Saçlarınızı kolayca boyayabileceğiniz doğal renkler ve sağlıklı saçlar için yapmanız gerekenler.

-Zarar vermeden saçınızı boyamak

Kimyasallar saça zarar verirken aynı zamanda kurumasına da yol açabilir. Saçınızın rengini değiştirirken beslenmesine ve parlaklık kazanmasını da sağlamış olursunuz.

Tips-of-professional-hairdressers

-Kına uygulaması

Kına içerisinde çeşitli bitkisel otlar ve baharatlar katarak rengini açabilir ve koyulaştırabilirsiniz. (ceviz yaprağı, soğan kabuğu, kahve vs.)

Kına uygulaması yaparken içerisine zeytinyağı ve su katarak uygulayın ve 3- saat bekletin, kınayı ne kadar uzun bekletirseniz o kadar rengi koyu olur.

maxresdefault

-Koyu renk saç

Kahve, çikolata veya siyah saç istiyorsanız saça zarar vermeden istediğiniz rengi yapabilirsiniz. Kahve ve suyu bir şişede çalkalayın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın, yarım saat bekleyin rengini alsın sonra şampuanla yıkayın. Daha koyu renk olmasını istiyorsanız hafta da bir tekrarlayın.

red-hair-shades-natural-red-hair-shades

-Beyazları kapatmak

Koyu renk isteyip beyazları kapatamıyorsanız işte size doğal boya.

Ceviz yaprakları saçınızı koyulaştırır, güçlendirir ve parlaklık kazandırır. Taze ceviz yapraklarını toplayıp bir kaç gün kurutun, suda 30 dakika kaynatın ve ılıdığından saçınızın her tarafına uygulayın, griler koyulaşana kadar uygulamayı hafta da bir yapın.

shutterstock_320174798

-Açık renk saç istiyorsanız

Eğer saçınızın rengini açık istiyorsanız şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Papatyayı suda kaynatın ve ılıtın her teli ıslanacak şekilde masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekleyin eğer daha açık renk istiyorsanız limon suyu sıkın ve maskeyi uygulayın.

dogal-sac-boyasi-nasil-yapilir

Unutmamanız gereken koyu renk saçlarda papatya suyu çok işe yaramaz, ancak kahve, kumral gibi saçlarda uygulayabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı