Dekorasyon

Evin Ne Renk

Evin ne renk, her insanın kendi karakterine, kişiliğine ve ruh haline uygun evi vardır. Bir eve girdiğinizde hemen enerjisini hissedersiniz, ruh hali stresli, mutlu, huzurlu, hiperaktif gibi evinizde kullandığınız mobilyalar, duvar ve objelerin renkleri sizin kişiliğinizi ve ruh halinizi yansıtmaktadır.

Yaşam alanlarınızı bitki, ışık ve renklerin uyumu ile doğru kullandığınızda doğru tercih yapmış olacaksınız, bütün bunlar sizin yaşantınızı etkileyen etmenlerin başında gelmektedir.

Karakteriniz, küçüklüğünüzden itibaren gelişirken renk, tat, görsellik, ruh haliniz, enerjiniz, yaşam stiliniz, kokularınız sizinle birlikte büyüyerek gelişir.

Eviniz sizin ruh halinizin ve kişiliğinizin aynasıdır, bir parçamız olarak yaşantımızın şekillenmesinde bize yardımcı olmaktadır. Kimilerinin enerjisi yüksek olurken, bazılarının da düşük olabiliyorken, duygusal, aktif, pasif oluşumuz nasıl kişiliğimize yansıyorsa aynı zamanda evimize de yansımaktadır.

Bazı evlere girdiğimizde esneriz ve buranın havası çok ağır camları açın deriz, bazıları enerjik konuştukça konuşasın gelir, işte evler sizi yansıtmaktadır, bu şekilde olumsuz söylendiğinde muhakkak ters giden bir şeyler vardır ve söylenilenleri dikkate almak gerekir.

Yaşam alanlarınız renkler ve kokular, evinizin konforlu veya sade olması her şey sizin ruh halinizi ve kişiliğinizi ele vermektedir.

Doğru renkleri doğru alanlarda kullanarak eksik olan tarafları bilinçli bir şekilde tamamlayabilir, yaşam alanınızda huzurlu ve güvenilir bir ortam oluşturbilir siniz.

Doğru renkleri doğru yerlerde kullanarak karakterinize uygun enerjiyi yakalamış olursunuz.

-Kırmızı

Kırmızı, sıcaklık hissi verir, heyecanlandırır, iştahı artırır, her alanda kullanılmaz, özellikle uyku odalarında uyanık tutar ve uyumanızı engeller.

Yatak ve çocuk odalarında kullanmak sakıncalı, mutfakta iştahı açar tercih etmeyin, kapalı ve küçük odalarda kullanabilir aynı zamanda yaşam alanınızda obje veya minder olarak tercih edebilirsiniz, aksi taktirde renk sizi yorabilir.

-Sarı

Yenilenme, dönüşüm, mutlu, umutlu, entellektüel, neşeli, iyimser ve umut taşır. Sıcaklığı bulunduğu ortamlara huzur verir, eğer sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız, özellikle müzik, resim ve edebiyat gibi bulunduğunuz ortama sarı renk uygun olur.

-Yeşil

Doğru girişim, huzur, bolluk, güvence veriyor, ancak her alanda tercih etmeyin fazla huzurdan uykunuz gelir, bu nedenle aşırıya kaçmadan odanın bir duvarını boyayabilirsiniz, özellikle uyku problemleriniz var ise az bir uyku ile bile dinlenmiş olarak kalkacaksınız. Evinizde, koltuk veya yeşil perde  ve yeşil objeler sizi rahatlatacaktır.

-Mavi

Mavi ruhsal enerji, çakralar mavi pozitif enerji yüklü, huzur, sezgileri kuvvetli, bilinçli aynı zamanda serinkanlı ve sağduyulu kişilerin rengidir.

Stresli ve gergin olduğunuzda mavi bir odada oturun, mavi gökyüzüne veya bir mavi resme bakın sinirlerinizin hemen yatışacak ve sizi rahatlatacaktır. Yatak odaları ve oturma odalarında aşırıya kaçmadan dekorasyon veya duvar boyamada kullanabilirsiniz.

-Beyaz ve Siyah

Soğuğun rengi, aynı zamanda saflığın, hassasiyetin ve hafifliğin rengi olarak bilinse de yaşam alanlarında sık kullanılmamalı, buz gibi soğuk hissettirir, onun için banyo ve mutfak alanlarında kullanabilirsiniz, yine siyah için de her alanda kullanılmaz, obje ve fayanslarda aynı zamanlarda mutfak tezgahı veya yer döşemelerinde tercih edebilirsiniz.

-Turuncu

Coşku, enerji ve merak uyandırır, yatıştırır, uzlaştırır, birine küs iseniz turuncu işe yarar veya bir anlaşma imzalayacaksanız, turuncu renk ikna edicidir unutmayın. Oturma odanızda bir duvarınızı boyayabilir, turuncu perde veya koltuk tercih edebilirsiniz.

-Mor

Fedekarlığın, yaratıcılığın, hayal gücünü geliştirir, adaletin rengidir. Mor renk, insan yeteneklerini geliştirir, enerjiyi artırır, yaratıcılığı artırır. sezgiyi keskinleştirir, çok güçlü bir enerjiye sahip olduğu için oturma odasında veya dekorasyonda kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı