Güzellik

Dudaklarınıza Dikkat !

Dudaklarınıza Dikkat !

Dudaklarınız fiziksel güzelliğinizin eşi benzeri olmayan bir göstergesidir. Konuşurken, gülerken, yemek yerken başrolde hep dudaklar vardır. Her nekadar cildinize,gözlerinize,ellerinize yada dişlerinize özen gösteriyorsanız aynı özeni dudaklarınızada göstermeniz güzelliğinize güzellik katacaktır.Dudaklarınız ne kadar pürüzsüz ve bakımlı ise sizde bir okadar güzel ve çekici görüneceksiniz,bunun için dudaklarınıza gereken özeni göstermelisiniz.

Dudaklarınızı basit önlemler alarak koruyabilirsiniz.

 

Dudaklarınıza Bakım Sırları

Dudaklarıızı aşırı soğuk ,sıcak ve rüzgar gibi  kurumasına ve çatlamasına neden olacak etkenlerden korumalısınız. Bunun için yanınızda her zaman nemlendirici bir çatlak kremi bulundurmalısınız.

-Dudaklarınızı dilinizle ıslatmaktan kaçının.Eğer dudağınızı bu şekilde nemlendirdiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü tükrük dudağınızın hassas yapısına zarar vererek çatlamasına neden olur.

-Mümkün olduğunca burnunuzdan nefes alın,ağızdan alınan nefes dudaklarınızdaki nemin kaybolmasına sebep olur.

-Bol su içerek cildinizin ve dudaklarınızın nem kaybetmesini önleyebilirsiniz.

dudak 5

-Dudaklarınızı nemlendirmek için içeriğinde alkol bulunmayan ürünler kullanın.

-Dudaklarınızı nemlendirmek için zeytinyağı ve vazelin, soğuk havalarda çatlaklardan korunmak için kakao yağı kullanabilirsiniz.

Dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırmak ve canlandırmak için dişinizi fırçaladığınız fırçayla dudağınızı yumuşak hareketlerle fırçalayabilirsiniz. Bu yöntem ile dudaklarınızın  daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

-Dudaklarınızı sigara dumanına maruz bırakmayın.Sigara dumanı dudaklarınızın kurumasına ve çatlamasına neden olur.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı