Güzellik

Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Dudak kozmetikleri rujlar, kremler, dudak kalemleri, parlatıcılar ve jel şeklinde parlatıcı olmak üzere bir çok çeşitleri bulunmaktadır. Teknoloji ve moda çağı ilerledikçe kozmetik sanayinde ürün çeşitleri de çoğalmaktadır. Rujun asıl amacı dudakları nemlendirmek, şeklini belirginleştirmek, dudak kusurlarını kapatmak, çatlama ve kurumayı önlemek aynı zamanda göze hoş ve güzel görünmektir.

Lionesse-How-To-Do-Your-Prom-Makeup-e1430309447342

Ruj renkleri günümüzde o kadar çoğalmıştır ki uçuk pembelerden koyu renklere, kırmızının koyu renginden morlara, mavilerden siyah renklere kadar her çeşidi bulunmaktadır. Rujlar çubuk şeklinde, krem veya sıvı şeklinde de kullanılabilmektedir. Rujların içinde çeşitli yağlar, mumlar ve uygun renklendirme maddeleri bulunmaktadır. Sert ruj içeriklerinde daha fazla mum kullanılırken, yumuşak ruj içeriklerinde ise daha çok yağ kullanılmaktadır.

Bazı kişilerde ruj içerisinde bulunan boyalara karşı alerjisi  ve duyarlılığı olabilir. Dudaklarda şişme, iltihaplanma, çatlama ve soyulma oluyorsa ruj ve boyaya karşı duyarlılığı var demektir. Ruj sürmede dikkatli olmak gerekir. Rujunuzu seçerken ten renginize, kıyafetinize, göz farınıza ve gideceğiniz yer ve mekana göre, gündüz ve gece gideceğiniz davete göre renk seçimi yapılmalıdır. Gündüz hafif ve parlatıcılar kullanılırken gece daha çok pastel renkler tercih edilmelidir.

f2663760bace4116d59ceb598a9bc584 bf8146b15e717d123e3f17bdf59d26c9
Ruj sürmeden önce yine dikkat edeceğiniz konulardan biri de dudak kusurlarınızın olup olmadığı. İnce, kalın, büyük, küçük, asimetrik ya da yuvarlak gibi şekillere dikkat edilmelidir.  Ruj dış kenardan içe doğru yapılır, fazlalıkları kağıt mendil yardımıyla alınır ve ikinci kat sürülür.

Fırça kullanılması rujun daha rahat sürülmesini sağlar ve renk daha hoş ve güzel görünür. Ruj sürmeden önce dudak kalemi ile etrafına kontür çekerseniz fuj daha çok kalıcı olur. Eğer dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız kalem çekmeden önce yumuşak diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayarak ölü derinin atılmasını sağlarsınız ve dudaklarınız daha dolgun görünür. Makyaj esnasında dudaklarınızın ön plana çıkmasını istiyorsanız koyu renk ruj ve parlatıcı kullanın, eğer göz makyajını ön plana çıkarmak ve dikkat çekmesini istiyorsanız göz makyajını koyu renk yapın. Yüzünüzde hangi bölgeyi ön plana çıkarmak istiyorsanız, o bölge makyajını koyu ve parlak yapabilirsiniz.

evenly-applied-makeup

maxresdefault

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı