Dekorasyon

Doğru Renklerle Mekanlarınızı Güzelleştirin

Doğru Renklerle Mekanlarınızı Güzelleştirin

Mobilya ve dekorasyonda doğru renkleri kullanarak mekanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Kırmızı

Bütün renklerin en güçlüsüdür, yüksek enerji ve heyecanı temsil eder.Uyarıcı ve davetkar bir renktir.Yemek odası ve hol için kullanılabilir.

Yeşil

Doğayı ve rahatlamayı temsil eder. Bütün renkler yeşilin tonları için kullanılabilir. Tazelik ve temizlik hissi verir.

Pembe

Mutluluk, gençlik ve neşeyi temsil eder.Banyo ve oturma odası için kullanılabilir.

 

Mavi

Dinlendirici ve rahatlatıcı bir renk olduğu için bütün tonları bir odayı çok daha ferah gösterir. Özellikle yatak odası için idealdir.

Sarı

İyimserliği ve mutluluğu temsil eder.Beyazdan daha parlaktır, doğal ışık olmayan karanlık odalar ve antre için kullanılabilir.

Kahverengi

Konfor ve memnuniyeti ifade eder.Kütüphanede kullanılabilir.

Mor

Soyluluğu, konforu ve saygınlığı belirtir.Tonları misafir odasında kullanılabilir.

Turuncu

Sıcaklığın, heyecanın ve hareketliliğin rengidir.Oturma odası için güzel bir seçimdir.

Siyah

Keskin, karmaşık ve egemendir. Beyaz, gri ve kremle mükemmel uyum sağlar.Çağdaş ve modern dekore edilmiş mekanlarda kullanılır.

 

Krem

Krem ve bej nötr renklerdir. Mekanınızda ahşap, tuğla ve taş kullanacaksanız bu renkleri tercih edebilirsiniz.Bu tonlar mekanda rahatlatıcı bir etki yaratır. Mutfak ,banyo ve yatak odasında kullanılabilir.

Turkuaz

Turkuaz mavi rengi soluk ve donuk etkisinden kurtaran canlı ve doğayı çağrıştıran bir renk tonudur. Oturma odası için ideal bir renktir. Bu rengi şu şekilde kullanabilirsiniz ; beyaz duvar turkuaz mobilya yada turkuaz duvar beyaz mobilya ve turuncu mobilya minderleri.

 

Kontrast ( Zıt) Renkler

Kontrast renkler yan yana geldiklerinde parlak ve canlı etkiye sahip olurlar. Aynı zamanda birbirlerinin negatif etkilerini kırarak denge sağlarlar. ( Kırmızı-Yeşil, Mavi-Turuncu, Mor-Sarı) Renk çemberinde karşılıklı renklerdir.Bu renkler kıyafetlerde, mekanlarda, perde ve mobilyalarda muhteşem ahenk yaratır.

Bütünleyici (Armoni) Renkler

Estetik olarak uyum sağlarlar.Bir arada kullanıldığında birbirlerini tamamlayarak hoş bir geçiş oluştururlar. Renk çemberinde yan yana olan bütünleyici renklerdir. (Kırmızı-Turuncu, Sarı-Yeşil,Mor-Mavi)

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı