Sağlık

Evinizde Bulunan Doğal Antibiyotikler

Evinizde Bulunan Doğal Antibiyotikler

Antibiyotikler, bakteriyel enfeksiyonları önlemek ve tedavi amaçlı kullanılan ilaçlardır. Oysa evinizde doğal antibiyotikleri bilirseniz bunları kullanabilirsiniz. Kulak enfeksiyonlarında, boğaz enfeksiyonlarında, bağırsak enfeksiyonlarında, mide problemlerinde ve cilt sorunlara neden olan bakteriler için kullanılır.

doğal antibiyo

Uzmanlar çeşitli bakteri ve parazitler için hemen reçeteye antibiyotik yazarlar. Ancak antibiyotikler, soğuk algınlığı, grip, öksürük, boğaz ağrısı ve mantar gibi hastalıklara fayda etmez.

Antibiyotiklerin aşırı  ve yanlış kullanımı ciddi sorunlara yol açar.  Bağırsakların faydalı bakterilerine zarar vererek, ileride bağırsakların sızdırarak çeşitli egzema türlerine neden olurken, ishal ve mide bulantısı gibi yan etkilere neden olmaktadır.

ekinezya

Oysa doğa tarafından  sağlanan pek çok doğal antibiyotikler vardır. Bu antibiyotikler bir çok hastalık tedavisinde kullanılmaktadır. Mantar tedavisinde de kullanılan doğal antibiyotikler vücudun yararlı bakterilerine zarar vermez.

Ağır olan ciddi enfeksiyonlara karşı ancak antibiyotik kullanın.

İşte size doğal antibiyotikler

  • Sarımsak, sarımsak doğal antibiyotik hem de antifungal, mikroplara ve enfeksiyonlara mücadele eden doğal antibiyotik dir.

Ayrıca bağırsak parazitlerini de öldürür. Günlük 2-3 diş sarımsak aç karnına yiyin, çeşitli hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olur.

  • Bal, antibiyotik olarak kullanın, antimikrobiyal, anti enflamatuar ve antiseptik özellikleri bulunur. Enfeksiyonlara ve bakterilere karşı vücudun direncini artırır. Balın antibiyotik özelliğinden faydalanmak için her zaman doğal bal kullanın.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için, bal ve tarçın eşit miktarda karıştırın ve günde 1 kez tüketin.

  • Kekik, yağı dirençli bakterilere karşı etkili bir tedavi  yoludur. Aynı zamanda antioksidan, antiseptik, antiviral, antifungal,parazit önleyici ve ağrı giderici özellikleri vardır.

Ayak ve tırnak enfeksiyonları tedavisinde, ılık su dolu küvetin içine bir kaç çay kaşığı kekik yağı ekleyin, iyileşene kadar her gün bir kaç kez ayaklarınızı ıslatın.

Sinüs ve üst solunum yolu enfeksiyonları için, kaynayan su tenceresinin içine bir kaç damla kekeik yağı damlatın, buharını soluyun. Günde 1 kez uygulayın enfeksiyonlardan kurtulacaksınız.

  • Zeytin yaprağı, doğal antibiyotik etkisi olan zeytin yaprağı mantarlara ve bakterilere karşı mücadele etmektedir.

İyice kıydığınız bir avuç zeytin yaprağını bir  kavanozun içine koyun içine biraz sirke koyun ve 4-5 hafta karanlık bir yerde bekletin ve kullanın.

  • Zerdeçal, yaraların tedavisinde ve antibakteriyel olarak kullanılmaktadır. Zerdeçal mantar hastalıkları tedavisinde de kullanılır.

1 Çorba kaşığı zerdeçal 5-6 yemek kaşığı bal ile karıştırın, hava geçirmez bir kavanozun içine koyun. Günde 2 kez bu karışımdan yarım çay kaşığı yiyin.

  • Ekinezya, yaralarda ve bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır ve vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir.

tohum

Egzema, sedef hastalığı ve cilt problemlerinde tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Ekinezya çayı günde 1 kez içilerek bakteriyel enfeksiyonlara karşı iyi gelir.

Not: Bu bitki 1 haftadan fazla kullanılmaz, uzmana sormadan kullanmayın.

  • Zencefil, taze zencefil bir çok sağlık sorunlarına iyi gelmektedir. Antibiyotik özelliği vardır. Solunum yolu enfeksiyonlarında tedavi amaçlı kullanılır.

antibiyotik

Bir tutam taze zencefil rendeleyin ve 1 bardak su ile 10 dakika kaynatın, bal ve limon suyu ekleyerek içebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı