Sağlık

Doğal Ağrı Kesiciler

Doğal Ağrı Kesiciler

Eğer başımız, dişimiz ya da sırtımız ağrıyorsa hemen ağrı kesicilere sarılırız. Oysa doğada bulunan otlarda doğal ağrı kesiciler bulunmaktadır. Doğal ağrı kesiciler güvenli ve yan etkileri bulunmayan otlardır. İlaç kullanırken bir çok yan etkileri bulunurken bir kaç ilacı bir arada kullanıyorsanız ilaç etkileşimleri riski vardır.

A Generic Photo of Indian spices. This picture must only be used to accompany PA Feature WELLBEING Wellbeing Column.

shutterstock_857515121

Birçok otlar ve baharatlar iltihabı sökerken aynı zamanda tedavi etme özellikleri de bulunmaktadır. Bitki bazlı ağrı kesiciler kendinizi daha iyi hissetmenize neden olmaktadır.

Doğal ağrı kesiciler:

1-Söğüt kabuğu

Eski insanlar yüz yıllardır doğal otları ağrı kesici olarak kullanmışlardır. Aspirinin ana maddesi beyaz söğüt kabuklarında bulundu ve kullanıldı. Başlarda insanlar ağrı ve ateş için söğüt kabuklarını çiğneyerek rahatlamışlar, baş ağrısı, sırt ve bel ağrısı için kullanılırken romatizma içinde kullanılmaya başlanmıştır.

ayurveda

Ancak bilinmesi gereken söğüt kabuğu böbrek ve mide rahatsızlıkları olanlar kullanmamalı, eğer aspirine karşı alerjiniz bulunuyorsa söğüt kabuğu kullanmayın.

2-Zerdeçal

Hint yemeklerinin ve mutfaklarının vazgeçilmez baharatlarından biridir. Antioksidan içererek hazımsızlık, mide rahatsızlıkları, ülser gibi hastalıklar da ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

3-Karanfiller

Et ve pirinç yemekleri renklendirmek için kullanılır. Karanfil aynı zamanda bulantı ve soğuk algınlığı, diş ağrısı ile ilgili ağrıları hafifletmek için kullanılır. Mantar ve enfeksiyon hastalıklarda kullanılır.

painkillers

4-Akupunktur

Çin tıbbı uygulayarak doğal enerji yollarını dengeleyerek ağrıyı hafifletir. Akupunktur serotonin hormonlarını serbest bırakarak vücudun neden olduğu ağrıyı gidermek için kullanılır.

5-Isı ve buz

En yaygın ev ilaçları arasında kullanılmaktadır. Kas, tendon, bağ ve yaralarda şişmeyi buz paketi uygulayarak tedavi yapılır. Isı ağrılara iyi gelmektedir.

Doğal ağrı kesiciler, doğal alternatifleri çözüm olarak değerlendirmeli. Ağrının kaynağını teşhis ederek doğal seçenekleri değerlendirmelisiniz.

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı