Sağlık

Doğadan Doğal Ağrı Kesiciler

Doğadan Doğal Ağrı Kesiciler

Bir çok ağrı kesici ilaçlar etkili zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Oysa doğadan kullanacağınız bazı otlar ile güvenle ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Önce yüksek oranda rafine edilmiş gıdalardan, şeker ve karbonhidrattan uzak durarak kronik ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Analjezik özelliklere sahip 60 farklı esansiyel yağ vardır, ağrıyı azaltmaya ve yok etmeye yarayan özelikleri bulunmaktadır.

natural-medicine-herbs

 

Doğadan bazı doğal ağrı kesiciler:

-Zencefil, zerdeçal, köri

Bunlar anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, romatoid artrit gibi ağrıları iyileştirme özelliklerine sahip bitkisel otlardır.

50595ginger-for-natural-health

-Şeytan pençesi

Karaciğer sorunlarına, artrit, baş ağrısı ve bel ağrısı gibi rahatsızlıklarda ağrıyı azaltır.

harpagofito-600x330harpago-otu

-Beyaz söğüt kabuğu

Vücut salisilik asite dönüştüren salisin bulunur, menstrüel kramp, kas ağrıları, artrit, kan akışını düzenler ve şişliği azaltır.

sogut-agaci-kabugupicture068

-Kiraz

Kiraz acıyı bastırır yüksek anti-inflamatuar içerir, aspirin gibi iltihabı önleme özelliği vardır.

kiraz-nasil-kurutulur-evde-kiraz-kurutma-resimli-tarif-1464474457

-Nane

Nane şişkinlik, gaz, baş ağrısı, eklem ağrıları, diş ağrısı, mide bulantılarına, cilt tahrişlerine iyileştirici özelliği bulunur.

taze-nane

-Kızılcık suyu

Ülsere genellikle mide ve ince bağırsak içinde bulunan H.pylori denilen zararlı bakterileri öldürür ve ağrıyı azaltır. Antibiyotik yerine geçen kızılcık suyu ülser ve idrar yolu bakterileri yok eder.

3-cranberry

-Bromelain

Enzimi ananasın proteolitik enzimleri olan bromelin A ve B nin karışımıdır. Protein ayrıştırıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı özellikleri bulunur. Mide rahatsızlıklarını iyileştirir, zedelenme sonucunda oluşan iltihabi durumları iyileştirir, kas rahatsızlıklarına iyi gelir. Anjin, astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

extrait-bromelaine

-Acı kırmızı biber

Acı kırmızı biberin yapısında bulunan  etkin madde kapsaisin adlandırılan kapsaisinoidler bulunur. Tat ve sinirler üzerinde etkisi bulunurken, solunum sistemi üzerinde de etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca artrit, hafif ağrılarda, kas ve eklem ağrılarında semptomatik tedavisinde kullanılır. Acı biberin etken maddesi olan kapsaisinin bir çok hastalıklar üzerinde olumlu sonuçlar verdiği yapılan çalışmalarda gösterilmiştir.

kirmizi-biber-sara-hastaligina-mi-neden-oluyor-7089808_x_2108_o

DMCA.com Protection Status
Yorum yazmak için tıklayın

Yorumdan Ayrıl

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Yukarı